8700K RX 5700 XT FPS ve GPU kullanımı düşüşü

Sabırlı

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Yeni ekran kartı aldığımdan beri problemlerim bitmek bilmedi. Ekran kartı kullanımı anlık olarak düşüyor ve ekranıma drop giriyor donuyor. Oyunlarda bu durumu çok yaşıyorum. Çift monitör olarak 1080P çözünürlükte kullanıyorum. Ne yaptıysam çözüm olmadı.

Sistemim;
i7 8700K.
RX 5700 XT.
16 GB RAM.
650 Watt PSU.

Yeni ekran kartına geçişte en sık rastlanılan problem driver çakışması. DDU ile tam temizlik yapıp tekrar yüklemeyi deneyin.
İki kere format attım yine aynı problemler devam etmekte.
Oynadığın oyun orijinal mi? Ondan da kaynaklanıyo olabilir.
Evet bütün oyunlarım orjinal. Özellikle ETS2 ve Fishing Planet tarzı oyunlarda yapıyor.

ETS2 o sistemle oynamak için berbat bir oyun. İşlemcinin 1 ve 2. çekirdeğine yüklenen bir oyun. Ayarları Ultra'ya çekin ve ekran işleme ölçeği diye bir ayar olması lazım. Onu da %400'e falan çekin. Ayrıca RAM 2x8 16 mı? PUBG, COD gibi oyunlarda denersen sistemsel mi oyunla ilgili mi anlarsın.

GPU kullanımı düşüklüğünü oyun ayarlarını Ultra'ya alarak çözebilirsin.
Tüm ayarlar ultrada, değişen hiçbirşey yok.
ETS2 o sistemle oynamak için berbat bir oyun. İşlemcinin 1 ve 2. çekirdeğine yüklenen bir oyun. Ayarları Ultra'ya çekin ve ekran işleme ölçeği diye bir ayar olması lazım. Onu da %400'e falan çekin. Ayrıca RAM 2x8 16 mı? PUBG, COD gibi oyunlarda denersen sistemsel mi oyunla ilgili mi anlarsın.
Tüm ayarlar ultrada. Ramler 2x8 dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı