RX 5700 XT yüksek GPU kullanımı

UMURALP

Hectopat
Daha fazla  
3 oyunun menüsünde hatta 4 ekran kartını %100 kullanıyor. Oyuna geçince azalıyor ve fanı da %100'de dönmeye başlıyor ve bu sinirimi bozuyor.
Rocket League'de menüde %80 oyunda %70'i aşmıyor.
Valorant'ta menüde %100 oyunda %60 aşmıyor.
BF 5 ve Jedi fallen Order'da menü ve oyunda %100 kullanıyor.
Virüs vardır belki diye oyun içindeyken kullanım değerlerine görev yöneticisinden baktım %80 ise %78'ini oyun kullanıyor.
MSI Afterburner fan ayarı Oto'da. Onunla alakalı olabilir mi?
Ekran kartım MSI Mech RX 5700 XT. (driverlar güncel, ısıda çok fazla değil 70 derece falan oluyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
3 oyunun menüsünde hatta 4 ekran kartını %100 kullanıyor. Oyuna geçince azalıyor ve fanı da %100'de dönmeye başlıyor ve bu sinirimi bozuyor.
Rocket League'de menüde %80 oyunda %70'i aşmıyor.
Valorant'ta menüde %100 oyunda %60 aşmıyor.
BF 5 ve Jedi fallen Order'da menü ve oyunda %100 kullanıyor.
Virüs vardır belki diye oyun içindeyken kullanım değerlerine görev yöneticisinden baktım %80 ise %78'ini oyun kullanıyor.
MSI Afterburner fan ayarı Oto'da. Onunla alakalı olabilir mi?
Ekran kartım MSI Mech RX 5700 XT. (driverlar güncel, ısıda çok fazla değil 70 derece falan oluyor)

Oyundan oyuna değişir Valorant'ta menüde FPS kiliti yoksa sanırım %100 kullanma ihtimali var oyun oynarken %70 kullanmasının sebebi işlemcinin veya hangi donanımın ise (ben işlemci diye tahmin ediyorum) ekran kartını yeterince besleyememesi yani darboğaz.

Afterburner’ı sil. Dragon center varsa sil. Sadece Radeon software kalsın. Darboğaz ile alakası olduğunu sanmıyorum. Sistem kararsız çalışıyor tahminim.

Driver güncel olduğundan emin olunuz, Dragon Center'in güncel olduğundan emin olunuz. Ardından günlük kullanımlarda Radeon Software içinden Under Volt ( Düşük Voltaj ) ayarı ile kullanınız ( ısıyı büyük ölçüde düşürecektir ). Oyunlarda için ise Radeon Software içinden oyun moduna alınız, ardından varsayılan ayarlara geçiniz ( Under Volt'da idi onuı varsayılana çekin ) ve Dragon Center üzerinden Extreme Mod' a alın.

Driver güncel olduğundan emin olunuz, Dragon Center'in güncel olduğundan emin olunuz. Ardından günlük kullanımlarda Radeon Software içinden under Volt ( düşük voltaj ) ayarı ile kullanınız ( ısıyı büyük ölçüde düşürecektir ). Oyunlarda için ise Radeon Software içinden oyun moduna alınız, ardından varsayılan ayarlara geçiniz ( under Volt'da idi onuı varsayılana çekin ) ve Dragon Center üzerinden Extreme Mod'a alın.

Dragon Center bende yok ısıyla alakalı bir problem yok düşük voltaja almama gerek ver mı?

Dragon Center bende yok ısıyla alakalı bir problem yok düşük voltaja almama gerek ver mı

Sildim ama pek bir şey değişmedi
5000 serileri kronik böyle yapıyor. Sürücün en güncel sürücüyse biraz eski sürücüler kullan. İşe yarayabiliyor. Hiçbir şey işe yaramazsa backdoor mu yediniz kontrol edin. Hala yüksek gpu kullanıyorsa görev yöneticisinden de kontrol edin ne kadar kullanılıyor bazen Radeon software vs. yanlış gösterebiliyor. Ve hala olmuyorsa sadece fan ayarını manuele alın (sabit 1000rpm iyidir) yeni sürücüleri bekleyin.

Geri
Yukarı