8GB vs 16GB

Mertox

Centipat
Arkadaşlar merhaba severek PUBG oynuyorum ve 8 GB RAM'e sahibim ancak oyunda arada bir drop yiyorum. Bir tane daha 8 GB RAM alsam hem çift kanal olacak hem de işlemcim AMD Ryzen 5 1600 ne gibi FPS ve genel kullanım faydalarını görürüm diye çok merak ettim ve sormak istedim. Cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Hem 8GB yetersiz geliyordur hem de çift kanal ram olmadığından daha düşük fps alıyorsunuzdur.Bir tane daha 8GB ram eklerseniz hem donmalar azalır hemde fps çift kanal kullandığınız için artar.

Gerçekten çok iç açıcı cevaplar teşekkür ederim teker teker.
Çift modül RAM Ryzenlerde baya performans artışı sağlıyor. Detayını pek bilmiyorum bilen biri açıklarsa güzel olur.
Teşekkürler.
Hem 8GB yetersiz geliyordur hem de çift kanal ram olmadığından daha düşük fps alıyorsunuzdur.Bir tane daha 8GB ram eklerseniz hem donmalar azalır hemde fps çift kanal kullandığınız için artar.
Teşekkürler.
Ryzen çift slot RAM kullanmak performansa çok etki ediyor. 8 RAM daha alırsanız eğer hem aldığınız fps yükselicek hemde oyun içi droplarınız olmucak.
Teşekkürler.
Rust oynarken 50-80 FPS ile ara sıra takılarak oynuyordum. 8 GB daha alınca 90FPS sabit oynuyorum. İşlemcim Ryzen olduğundan çok fark etti. Öneririm.
Teşekkürler.

Büyük ihtimalle RAM bayağı performans artıracaktır. Ama MSI Afterburner ile sorunun RAM yetersizliği olup olmadığını kontrol edin derim.

Nasıl ediliyor MSI Afterburner var.
Bir de RAM yetersizliği ne demek?
Büyük ihtimalle RAM bayağı performans artıracaktır. Ama MSI Afterburner ile sorunun RAM yetersizliği olup olmadığını kontrol edin derim.

Kalktığımda kontrol edeceğim ilgilendiğiniz için gerçekten teşekkür ederim iyi günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı