8Mbps'den 16Mbps'e geçince hız artar mı?

Zonebaba

Femtopat
Arkadaşlar selamun aleyküm. Evimde 8Mbps'e kadar ADSL var, 12ping 2.5, 4 arası dowloand alıyorum 8 Mbps'lik paketten 16'ya geçince düz mantık yine 3-4 download mu alırım yoksa artış söz konusu olur mu? Teşekkürler.

Arkadaşlar selamun aleyküm. Evimde 8Mbps'e kadar ADSL var, 12ping 2.5, 4 arası dowloand alıyorum 8 Mbps'lik paketten 16'ya geçince düz mantık yine 3-4 download mu alırım yoksa artış söz konusu olur mu? Teşekkürler.
Mantıken daha 8 bile alamıyorsan 16Mbps paket de alsan hızda artış olmaz.

16 Mbps saniyede 2 MB indirmeye denk gelmektedir. Ama sağlayıcı net 16 değil de 14-15 sağlar diye düşünürsek aşağı yukarı 1.7-1.8 MB/Sn bir indirme hızınız olur.

Eğer altyapınız 16 destekliyorsa alırsınız diye biliyorum, ama 8'den fazla desteklemiyorsa isterseniz 100Mbps satın alın gene 8 alırsınız diye biliyorum. Altyapı sorgulamanızı öneririm

8 Mbps'lik pakette en azından 6-7leri görmeniz gerekiyor ISS'niz düzgün bir hizmet vermiyor başka bir servis sağlayıcısının paketlerine bakmak daha yararlı olur. Tecrübeye dayanarak söylüyorum TTNET 16'lık paketimde 2 Mbps alıyordum ISS mi değiştirdim şu an istediğim hızları alabiliyorum.

8Mbps ile nasıl 2.5-4MB arası download alıyorsunuz? 1MB/s alırsınız saniyede?

// : Sanırım hızdan bahsediyorsunuz ancak yanlış yazmışsınız o vakit. Belirli internet sitelerinden altyapınızı sorgulayabilirsiniz. Kullandığınız ve kullanacağınız ISS/paket hakkında bilgi vermediğiniz için bişey söylemek zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı