9-10. sınıfta TYT'yi bitirmek

Bwed

Hectopat
Merhaba. 9. sınıfa yeni geçtim TYT'den çok yüksek bir puan alarak üniversitemi yurt dışında okumak istiyorum. 9. sınıfın çok önemli olduğunu duydum TYT için. MF'den ilerleyeceğim. Zaman konusunda hiçbir sıkıntım yok. Açıkçası sözel derslerde biraz sıkılıyorum. Kimya, biyoloji, fizik, matematik gibi dersler daha çok ilgimi çekiyor. Bilgisayar bilimi okumayı düşünüyorum. Önerilerinizi esirgemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi TYT ile yurtdışı okumak öyle olmuyor. Senin hangi ülkeye gitmek istediğine göre girmen gereken sınavlar, süreçler var IB gibi. Şu an bir hevesle yazman da büyük olasılık önce bir sakin ol okula alışmaya çalış. Dersleri de günlük takip et yeter. Hızlı giden atın b.ku seyrek düşer gibi kesilme sonra.

Bu kadar erkenden çok yoğun çalışmaya başlarsan 4 sene boyunca bu tempoyu götüremezsin. Ve götürmene gerek de yok. Ayrıca TYT puanıyla yurt dışının da bir alakası yok. Lise güzeldir öğrenciliğini yaşa arkadaşlarınla takıl boş zaman geçir. Özellikle 8. sınıf temposundan sonra biraz dinlenmeye ihtiyacın var. TYT olarak da matematik ve geometrini iyi tutman yapabileceğin en iyi şey olur. Matematikte problemler vs bitince düzenli olarak günde 1-2 saat matematik ve geometri çalışman seni çok iyi bir noktaya getirir. Feni de çalışabilirsin de zaten unutacaksın 4 sene içinde. Azar azar çalış ve Türkiye'deki en iyi üniversitelerden birine gitmeye bak. Ardından erasmus vs programları ile yurt dışına gidersin gelirsin. Yüksek lisans vs ile devam edersin. Ama şimdi biraz sakin ol ve dinlen.

Bu kadar erkenden çok yoğun çalışmaya başlarsan 4 sene boyunca bu tempoyu götüremezsin. Ve götürmene gerek de yok. Ayrıca TYT puanıyla yurt dışının da bir alakası yok. Lise güzeldir öğrenciliğini yaşa arkadaşlarınla takıl boş zaman geçir. Özellikle 8. sınıf temposundan sonra biraz dinlenmeye ihtiyacın var. TYT olarak da matematik ve geometrini iyi tutman yapabileceğin en iyi şey olur. Matematikte problemler vs bitince düzenli olarak günde 1-2 saat matematik ve geometri çalışman seni çok iyi bir noktaya getirir. Feni de çalışabilirsin de zaten unutacaksın 4 sene içinde. Azar azar çalış ve Türkiye'deki en iyi üniversitelerden birine gitmeye bak. Ardından Erasmus vs programları ile yurt dışına gidersin gelirsin. Yüksek lisans vs ile devam edersin. Ama şimdi biraz sakin ol ve dinlen.

Teşekkürler değerli mesajınız için. Yurt dışına aslında mext bursunu kazanarak gidicektim Japonca öğreniyorum bir yandan, zor bir dil.

Teşekkürler değerli mesajınız için. Yurt dışına aslında mext bursunu kazanarak gidicektim Japonca öğreniyorum bir yandan, zor bir dil.
Tüm hayatınızı ona bağlamayın. Alternatiflerinizi hiçbir zaman kapatmayın. Şu anda en fazla alternatif yaratacak şey ne ise ona odaklanın. Dil öğrenmek güzel bir şey ama atıyorum 11. sınıfta ben Japonya'ya gidicem YKS yerine ona çalışayım demeyin. İnsanlık halidir olur olmaz. Bir anda ortada kalırsınız. Seçeneklerinizi arttıra arttıra devam edin. Her zaman yedek bir sürü seçeneğiniz olsun.

Tüm hayatınızı ona bağlamayın. Alternatiflerinizi hiçbir zaman kapatmayın. Şu anda en fazla alternatif yaratacak şey ne ise ona odaklanın. Dil öğrenmek güzel bir şey ama atıyorum 11. sınıfta ben Japonya'ya gideceğim YKS yerine ona çalışayım demeyin. İnsanlık halidir olur olmaz. Bir anda ortada kalırsınız. Seçeneklerinizi arttıra arttıra devam edin. Her zaman yedek bir sürü seçeneğiniz olsun.

Teşekkürler bu konu üzerine düşüneceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı