9. Sınıfta TYT'yi Bitirmeyi İstemek

Tecrübe konuşuyor. Hocam öncelikle cidden sayısal derslere ilgin yok ise hiç sayısal tarafına fazla kasma, TS tarafından ilerle. Onun dışında temelinin az çok olması bir şey ifade etmez, temelinin sağlam olması lazım. Bunun için şuan zamanın varsa öncelikle temel matematik kitabı al sonra da TYT için problemler kitabı al çöz. TYT Türkçe tarafında ise ağırlığı paragrafa ver çünkü 40 sorunda 30-33 tanesi paragraf çıkıyor. Bu işin asıl taktiği 9 ve 10'da TYT, 11 ve 12'de de AYT bitirmektir.
Şu bir gerçek maalesef, TYT pratik zeka testi maalesef. Matematikte özellikle pratik düşünme yeteneği yoksa bir öğrencinin istediği kadar kassın 20 netten yukarısını zor görür. Fakat AYT tamamen formül işidir, ne kadar emek harcarsan ona o kadar karşılığını verir. Sen yayın kalitesini ne düşük tut ne çok üst tut. Orta derece zorluktaki kitaplar ile başla.
20 net kısmı abartı olmuş bence. Temeli iyi olan birisi ozel bir çalışma yapmadan 20 yapabilir.

Hocam benim ruh bilimine aşırı ilgim var parası umurumda değil. 14 yaşından beri freud, alder, jung okuyorum rol modelim bu adamlar. Psikolog olmak istemiyorum.

Hocam durumumuz hiç yok. Öbür ay soru bankası nasıl alacağım diye kara kara düşünüyorum.

Doping Hafıza zaman kaybı, dershane de çok pahalı. Durumun yoksa Rehber Matematik'in 49 günde TYT matematik bitirme programını dinleyebilirsin ama bir anda bitirme. 10. sınıfın sonunda TYT mutlaka bitmiş olsun, ki şu an 10. sınıfsın galiba, yaz tatilinde bol bol TYT denemesi çöz ve konuları tekrar et. Eksiklerin varsa kapat ve 11. sınıfın sonlarına doğru AYT kaynakları al. Sana ilk 10K garanti.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı