9.500 TL Bilgisayar Toplama

1526199770736.png

1080P'den vazgeçmedikçe beklemenize gerek yok bence. Çünkü gelecek olan kartlar şu an olanlardan güçlü olacaklar. 1080P kartları olacağını zannetmiyorum. OC yapmayacaksanız 8700K yerine 8700 + B360 sistem dizilebilir. Ama bu dizdiğim şekilde bence uzun süre sizi idare edecektir.

İlginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Son olarak kusura bakmazsanız aklımda Amd işlemcilerin 2020 ye kadar anakart uyumlarınından dolayı ilerde 2K ya oyunlara merak salmam gibi bir durum söz konusu olur diye ryzen 5 2600x ve 1080ti gibi bir düşüncem de olmuştu yani ilerleyen 2 senede bir bütçe ayırıp belki işlemci yetersiz kalırsa diye anakart değiştirmeden direk işlemci değiştirerek hem sistemimi güncelleyebilirim diye düşünmüştüm sizce mantıklı bi bakış açısı mıdır bu yoksa bunlara hiç gerek kalmadan 8700k ve 1080 uyumuyla da aynı performansı alabilir miyim acaba?

masterbox lite 5 ile alakalı fanlarda ses oluyor diye bir duyum aldım yine sosyalde gezinirken onun haricinde ssd için m2 uyumlu bir ssd koyup güzel bir sistem olur gibime geliyor teşekkür ederim ilginiz için :)

Eğer O.C yapılmayacaksa İ5 8500 alabilirsin. Yanına da H370 anakart alırsın ve iş tamamdır. :D
Sürekli olarak bilgisayar toplama şansım olmadığından toplamışken elimdeki bütçeyi iyi değerlendirmek istiyorum i5 katagorisine inmeyi düşünürsem yukarıda da dediğim gibi socket yapısının değişmemesi sebebiyle 2600 yada 2600x e yönelip ekran kartını bi tık daha yükseltebilmek istiyorum ki ekran kartım 1080ti olursa beni muhtemelen üzmeyecektir bunun yanı sıra işlemci değiştirme düşüncesine girdiğim zaman 2020 senesine kadar da yeni çıkan işlemcilerden yararlanabilecek olmamdan dolayı i5 değil 2600 yada 2600x tercih etmeyi düşünüyorum.Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

8700K'nın ileriye dönük çıkacak ekran kartlarını da çok rahat bir şekilde besleyeceğinden emin olabilirsiniz. Zaten sizin 2K veya 4K'ya geçiş gibi bir durum söz konusu olursa, bu işlemcinizin yükünü azaltacağından, yetersiz kalma gibi bir durum söz konusu bile değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı