9.500 TL Bilgisayar Toplama

PANTERAS

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba dediğim gibi 9.500 gibi bir bütçem var daha önce yaklaşık 1 ay önce açtığım konuda ekran kartının ve işlemcinin olabilecek en iyileri olamaması sebebiyle ve en son belirttiğim sistemin parçalarını özellikle ekran kartının stok durumu nedeniyle toplamamıştım bu süreç içerisinde bir kaç kendi bileşenimi elden çıkartarak biraz daha kendime bütçe yarattım. 2K ve 4K ile ilgili bi saplantım yok ki bunu gerektiren oyunlar oynamıyorum genelde CSGO, LOL, Knight Online, PUBG gibi oyunları oynuyorum ve bu bilgisyarın bu denli yüksek olması sebebi ben bu bilgisayarı toplayıp ilerde de sorunsuz kullanıp bir yükseltme yapmadan ömrünün uzun olmasını istiyorum açıkcası yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Monitör dahil değil zaten elimde bir monitör var. BenQ XL2720Z 27" 1ms (Analog+DVI+2xHDMI+Display) Full HD Led Fiyatı

Önceki konu da burada mevcuttur.
8000-8700 TL PC Toplama

Son düzenleyen: Moderatör:
@Prenvatif Neden gelişigüzel ekran kartı fiyatı veriyorsun? Kendin için olsa didik didik incelersin. Para senden çıkmıyor diye gelişigüzel ilk bulduğunu atıyorsun. Bu arkadaşa itibar etmeyiniz. Buyurun;
Asus GeForce GTX1080 ROG Strix Gaming 8GB GDDR5X 256 Bit Ekran Kartı
A8 modeli de ortalama 100₺ daha pahalı. @PANTERAS
Ayrıca önerdiği kasanın FAN sesleri ile ilgili şikayetleri forumda çokça bulmak mümkün.

Screenshot_1.png

55.jpg

1080P'de 1070Ti ile 1080 arasında 5 FPS oynuyor. Zaten 1080P için GTX 1080 alınmaz. Yine de siz bilirsiniz tabii ki.

1080P'den vazgeçmedikçe beklemenize gerek yok bence. Çünkü gelecek olan kartlar şu an olanlardan güçlü olacaklar. 1080P kartları olacağını zannetmiyorum. OC yapmayacaksanız 8700K yerine 8700 + B360 sistem dizilebilir. Ama bu dizdiğim şekilde bence uzun süre sizi idare edecektir.

1080P'den vazgeçmedikçe beklemenize gerek yok bence. Çünkü gelecek olan kartlar şu an olanlardan güçlü olacaklar. 1080P kartları olacağını zannetmiyorum. OC yapmayacaksanız 8700K yerine 8700 + B360 sistem dizilebilir. Ama bu dizdiğim şekilde bence uzun süre sizi idare edecektir.
Mesela ben 8700K alıp üzerine de Sıvı Soğutma dahil edeceğim. O.C için birkaç video izledim de O.C yapınca ısı değerleri de mi artıyordu performans dışında?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı