9.500TL bütçe ile 240Hz monitör önerisi

@eLLerina Şimdi baktığın monitörler benim de incelediğim ve önerdiğim monitörler ve bir kullanıcıya fazlasıyla yetecek modeller. Bu konuşmam ViewSonic ve AOC için.
ViewSonic TOP parlaklık seviyesi ile rakiplerinden üstün. ViewSonic performans olarak daha başarılıdır. FPS oyunlarında 240Hz'yi tam hissetiriyor. AOC ise daha karma kullanıma sahip. Asla üzmez ama ViewSonic bir tık önde.

Diğer monitör Dell ise şu an araştırma alanımda. Dell G2524H review buradan incelemesini okuyorum. Dell'i hep önermişimdir. 3.6 ms tepkime vermiş ve %0 overshoot oranı var. Şu an bu sayfanın verdiği testler doğruysa ViewSonic ile kafa kafaya bir monitör.
siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ? dell mi viewsonic mi ?

@eLLerina Şimdi baktığın monitörler benim de incelediğim ve önerdiğim monitörler ve bir kullanıcıya fazlasıyla yetecek modeller. Bu konuşmam ViewSonic ve AOC için.
ViewSonic TOP parlaklık seviyesi ile rakiplerinden üstün. ViewSonic performans olarak daha başarılıdır. FPS oyunlarında 240Hz'yi tam hissetiriyor. AOC ise daha karma kullanıma sahip. Asla üzmez ama ViewSonic bir tık önde.

Diğer monitör Dell ise şu an araştırma alanımda. Dell G2524H review buradan incelemesini okuyorum. Dell'i hep önermişimdir. 3.6 ms tepkime vermiş ve %0 overshoot oranı var. Şu an bu sayfanın verdiği testler doğruysa ViewSonic ile kafa kafaya bir monitör.
bunun için nedersiniz?

bunun için nedersiniz?
mecbur amaazondan bir monitör secmem lazım cünkü ölü piksel ışık sızması ve begenmememk konusunda hemen iade alıyor amazon

Son düzenleme:
Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Dell mi ViewSonic mi?

Bunun için nedersiniz?

Zor soru.
ViewSonic performansını bildiğim için eğer monitör almam acilse net alırdım.
Eğer vaktim varsa Dell'in kendini kanıtlamasını beklerdim ya da gider mağazada test ederdim.
Cevap verirken bile ikilemdeyim. Büyük ihtimal ViewSonic'te karar verirdim. Rtings incelemesi var çünkü. Şaşmaz...

Bunun için nedersiniz?

Konuştuklarımızın yanında kürdan kalır.

Para israfı. Ayrıca bu 240 Hz değil, isteğinizi karşılamıyor.

En F/P cihazı istiyorsan şu an indirimdeki VG249QM1A en mantıklı seçim. Overdrive ayarı 24G2ZU'dan daha iyi, 30 Hz fazlası var ve panel olarak da aynı paneli kullanıyorlar.

Kontrast;
1696950314877.png

1696950320748.png

Parlaklık;
1696950364009.png

1696950353864.png

GtG;
1696950395468.png

1696950414136.png

Rec.2020 renk gamutu;
1696950444619.png

1696950451971.png

1696950457226.png

Zor soru.
ViewSonic performansını bildiğim için eğer monitör almam acilse net alırdım.
Eğer vaktim varsa Dell'in kendini kanıtlamasını beklerdim ya da gider mağazada test ederdim.
Cevap verirken bile ikilemdeyim. Büyük ihtimal ViewSonic'te karar verirdim. Rtings incelemesi var çünkü. Şaşmaz...

Konuştuklarımızın yanında kürdan kalır.
tesekkür ederim .

Para israfı. Ayrıca bu 240 Hz değil, isteğinizi karşılamıyor.

En F/P cihazı istiyorsan şu an indirimdeki VG249QM1A en mantıklı seçim. Overdrive ayarı 24G2ZU'dan daha iyi, 30 Hz fazlası var ve panel olarak da aynı paneli kullanıyorlar.

Kontrast;
Eki Görüntüle 1973008
Eki Görüntüle 1973009
Parlaklık;
Eki Görüntüle 1973013
Eki Görüntüle 1973012
GtG;
Eki Görüntüle 1973015
Eki Görüntüle 1973018

Rec.2020 renk gamutu;
Eki Görüntüle 1973019
Eki Görüntüle 1973020
Eki Görüntüle 1973021
TUF serisi genel olarak kalitesiz değil mi?

TUF serisi genel olarak kalitesiz değil mi?
TUF'un geneldeki durumu önemsiz, çünkü şu an konu TUF'un geneli değil. ASUS TUF serisinden olan VG249QM1A'yı önerdim ve onun üzerine yoğunlaşıp incelemelerini paylaştım. Genelde TUF iyi/kötü diye bu her monitörün öyle olacağı anlamına gelmez.

amazon üzerinden almayı düşünüyorum diğer yerler zorluk cıkariyor ölü piksel ve ışık sızması cıkarsa uğraşmak istemiyorum amazon iade konusunda türkiyede TEK

alacağim 2 monitörde amazonda yok
viewsonic : 240 hz

dell 280hz

Amazon üzerinden almayı düşünüyorum diğer yerler zorluk cıkariyor ölü piksel ve ışık sızması cıkarsa uğraşmak istemiyorum Amazon iade konusunda Türkiye'de TEK

Alacağim 2 monitörde Amazon'da yok
ViewSonic: 240 Hz

Dell 280Hz

Dün konuştuğumuzda Amazon'da satışı vardı ViewSonic'in. Şu an kaldırılmış ve satış fiyatları absürt fiyatlara çıkmış. Vatan'dan mağaza içi teslim alma şansınız varsa daha iyi olabilir. Testlerini orada da yaptırırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı