9 Aylık iPhone 12 Pil Sağlığı 90

5 Aylık cihazımda pil sağlığı %98. Sizinki de en azından %95 civarı olmalıydı bana normal gelmedi.
5 aydan sonra azalma hızı artıyor. Umarım sizde de aynısı olmaz. İlk 5-6 ay bende de 99-100 falandı.
80'nin altına garanti bitmeden düşerse ücretsiz değiştiriyor Apple. Fakat garantide 2 yıl veya 500 döngüde bitiyor. Umarım ucundan kaçırmazsınız.
Umarım.

Saydıklarım zaten normal bir kullanım. %85’ten aşağısında pili değişsek demek ki telefonun garantisi bitmeden pili bitiyor.

Sizin pil sağlığınız bayağı düşmüş o zaman. Veya arka planda çalışan bir şeyler var.
Saydıklarım zaten normal
Saydıklarınızın bir telefonda yapılabilecek normal olmayan şeyler olmadığını söylemedim, bunları yapıyorsanız belirttiğiniz sürede %10 düşmesi normal dedim. O zaman yapacağınız şey kullanımı azaltmak. Ne kadar az kullanırsanız o kadar az düşer pil sağlığı. Yada kullanım fakirliği yapmam kullanırım diyecek ve pil sağlığı tatmin etmeyecek düzeye düştüğünde pili değiştireceksiniz. Sonuçta telefonların içindeki li-on batarya. Nükleer santral değil.

Saydıklarınızın bir telefonda yapılabilecek normal olmayan şeyler olmadığını söylemedim, bunları yapıyorsanız belirttiğiniz sürede %10 düşmesi normal dedim. O zaman yapacağınız şey kullanımı azaltmak. Ne kadar az kullanırsanız o kadar az düşer pil sağlığı. Yada kullanım fakirliği yapmam kullanırım diyecek ve pil sağlığı tatmin etmeyecek düzeye düştüğünde pili değiştireceksiniz. Sonuçta telefonların içindeki li-on batarya. Nükleer santral değil.
Kurduğunuz cümle ortada kaldığından ben o şekilde yorumladım. Benim de bilmek istediğim buydu. Ortada anormal bir durum olup olmadığını merak etmiştim.
Garantiye goturucem telefon da konum vs kapalı herşey ama.
Bir kontrol ettirmekte fayda var bana normal gibi gelmedi.

5 aydan sonra azalma hızı artıyor. Umarım sizde de aynısı olmaz. İlk 5-6 ay bende de 99-100 falandı.
Umarım olmaz hocam çünkü bildiğin saçmalık. Garanti süresi bile bitmeden ekran süresi düşecekse iPhone'a tüküreyim. Sizinkine benzer bir durum yaşarsam direk satıp Samsung S serisine geçerim muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı