iPhone 12 pil sağlığı nasıl korunur?

ozr

Hectopat
3 gün önce iPhone 12 aldım vatan mağazası üzerinden. Her şey tamam ama telefonun şarjından pek emin olamadım normal mi değil mi diye. Çünkü Android telefon aldığımda direkt kullanmaya başlardım hiç pil sağlığı umurumda olmazdı ama bu telefona sürekli pil sağlığını koruma gibi videolar çekiliyor boşuna değildir diye bakmak istedim.

Apple'ı aradığımda telefonunuzu istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz fakat uzun vadede bilgisayar ile değil adaptör ile şarj etmeye devam edin dedi”adaptörümün olmadığını ve bilgisayar ile şarj ettiğimi söyledim”

Apple istediğiniz zaman dedi ama internette de 40'a geldiğinde takmaya başlayabilirsiniz 80'e geldiğinde iPhone kendisi yavaşlatıyor o yüzden çekin pil sağlığınız hızlı düşmesin gibisinden videolar gördüm hangisi doğrudur?

Gece yattığımda interneti kapatıp ışığı en aza çektiğinde %3 şarj yiyor ve her gün saat 8'e geldiğinde şarj %25 oluyor o sıra takıyorum. Gün içinde pek bir şey yapmıyorum telefonda oyun falan da yok bu normal bir değer mi?

Telefona 2-3GB oyun yüklesem pil sağlığı normalden fazla düşer mi?

Oyun oynamanız sağlığa etki etmez. Pil sağlığı için şarjda kullanmayın. Pili 20 ile 80 arasında tutmaya çalışın. 80 ne kadar şarj edin. Gece %3 şarj yemesi normal.
Pekiya hocam YouTube üzerinde videolar görüyorum bu telefon ile 1 saat video izleyip %0-%1 şarjı gidenler var benimki neden %5 falan gidiyor :D ?

Videolar fake olabilir mi?
Bütün videolarda aynı sonuç çıkıyor hocam. Daha dün akşam 8 de taktım %98 olunca çektim. Şuan şarjım %72 olmuş. Oysa ekran parlaklığım %30 larda ve ne oyun oynadım ne başka bir şey sadece İnstagram kullandım. Hadi gece %3 yedi %87 84 düştü 2 saatte bu telefon oyun oynamadan sadece İnstagram da falan %12-14 şarj yiyor normal bir değer mi bilmediğimden soruyorum.

Bütün videolarda aynı sonuç çıkıyor hocam. Daha dün akşam 8 de taktım %98 olunca çektim. Şu an şarjım %72 olmuş. Oysa ekran parlaklığım %30'larda ve ne oyun oynadım ne başka bir şey sadece Instagram kullandım. Hadi gece %3 yedi %87 84 düştü 2 saatte bu telefon oyun oynamadan sadece Instagram da falan %12-14 şarj yiyor normal bir değer mi bilmediğimden soruyorum.

Normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı