9 Bin TL Gaming laptop önerisi

valkyrie00

Kilopat
Daha fazla  
9-10 bin bandında Gaming latop veya masaüstü toplama konusunda kararsızım arkadaşlar.

Bütün parayı kasaya yatırıp sağlam bir kasayı uzun yıllar kullansam mı yoksa 1660 Ti ekran kartına sahip bir laptop alıp. 2-3 yılın ardından bir PS5 alıp oraya mı yönelsem diyorum. PS5 içinde oyun fiyatları kafamı karıştırmıyor değil.

Gözüme çarpan bazı Gaming laptoplar şunlar, önerisi olan ve bu genel Gaming laptoplar konusunda tavsiyleriniz varsa memmun olurum. Hiç kullanmadım çünkü.

Masaüstü mantıklı toplanirsa herzaman piyasası olur fakat monitör klavye gibi etlenler olayi bozuyor ama yinede masaüstü toplamanizi oneriririm

Eğer sürekli dolaşıp kullanmayacaksanız eğer yada farklı istisana bir durum yok ise eğer laptop değilde masaüstü almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Stok sorunu 1 ay önce bir yakınıma alırken de vardı. N11'de monsterin mağazası var oradan aldık gönderdiler 😁
Isınma sorununa gelecek olursak ne yazık ki bütün dizüstü bilgisayarlar ısınıyor hele ki aradan zaman geçtikten sonra bakımsızlıktan soğutma performansları ciddi anlamda düşüyor bu da oyun performansına etki ediyor doğru. Fakat monsterin 6 ayda bir ücretsiz bakım hizmeti var bildiğim kadarıyla, garanti bittikten sonra dahi bunu ücretsiz yapıyorlar. Ayrıca ısınma sorununu yeni nesil bileşenler kullanarak bir nebze azaltmak mümkün, link attığım modeller güncel bileşenlere sahip.

Gezen birisi iseniz, üniversite öğrencisi iseniz veya bunun gibi özellikleriniz varsa Laptop almalısınız. PS5 işi yaş gibi gözüküyor çünkü konsol +8000 TL gibi bir fiyattan, oyunlarda +600 TL gibi bir fiyattan çıkacak ama yine de sizin maddi durumunuza kalmış. Gösterdiniz 3 seçenek arasından ben son linktekini alırdım. Fakat RTX 2060 varken Monster tarafında bunlara bakmazdım. Yazıyorlar Monster ısınıyor, bozuluyor diye çoğu Laptop'u deneyim etmeden bir yerlerden okuduklarına göre yazıyor. Yakın zamanda bende alacağım, tanıdık kullananlar var ve hiç sorun yaşadıklarını görmedim. Isınma sorunu genelde her Laptop için geçerlidir. Umarım ufakta olsa bir fikir vermişimdir. :)

Monster'da ısınma ve ses sorunu var ayrıca çoğu laptop aynı ekran kartını kullaniyor laptopa fazla yatırım yapmak mantıksız geliyor bana.
banada öyle geliyor ama bilemiyorum. 1660ti bir ekran kartı beni ne kadar götürür eğer 2-3 sene high ayarlarda oyun oynayacaksam sonra ps5e geçerim ve iyi bir ikili olabilir diye düşünüyorum. Basit-indie oyunlar laptop diğer oyunlar konsolda. Ama konsoldaki oyun fiyatları ve laptopa bu kadar para yatırmak konusu kafamı kurcalıyor. Ayrıca hangi markaya baksam herkes şikayetci bu gaming laptoplarda.
Gezen birisi iseniz, üniversite öğrencisi iseniz veya bunun gibi özellikleriniz varsa Laptop almalısınız. PS5 işi yaş gibi gözüküyor çünkü konsol +8000 TL gibi bir fiyattan, oyunlarda +600 TL gibi bir fiyattan çıkacak ama yine de sizin maddi durumunuza kalmış. Gösterdiniz 3 seçenek arasından ben son linktekini alırdım. Fakat RTX 2060 varken Monster tarafında bunlara bakmazdım. Yazıyorlar Monster ısınıyor, bozuluyor diye çoğu Laptop'u deneyim etmeden bir yerlerden okuduklarına göre yazıyor. Yakın zamanda bende alacağım, tanıdık kullananlar var ve hiç sorun yaşadıklarını görmedim. Isınma sorunu genelde her Laptop için geçerlidir. Umarım ufakta olsa bir fikir vermişimdir. :)

PS5 yurt dışından gidip 3-5 bine çözülebilir aslında ama oyun fiyatları ayrı bir sorun tabi. Bende öyle çok zengin felan değilim :D

Bana da öyle geliyor ama bilemiyorum. 1660 Ti bir ekran kartı beni ne kadar götürür eğer 2-3 sene High ayarlarda oyun oynayacaksam sonra PS5'e geçerim ve iyi bir ikili olabilir diye düşünüyorum. Basit-indie oyunlar laptop diğer oyunlar konsolda. Ama konsoldaki oyun fiyatları ve laptopa bu kadar para yatırmak konusu kafamı kurcalıyor. Ayrıca hangi markaya baksam herkes şikayetci bu Gaming laptoplarda.

Soğutma olayını kasayı kalınlaştırmadan çözmek neredeyse imkansız, marka fark etmeksizin bütün Gaming laptoplar ne yazık ki yüksek sıcaklıklarda çalışıyor. Bunu düzenli bakım yaparak ya da yaptırarak çözebilirsiniz. Üreticinin üründe kullandığı soğutma sistemi çok büyük önem arz ediyor. Monster'den attığım modellerin incelemelerine bir bakın, sıcaklık değerleri sizin için uygunsa alın derim. Masaüstünde bile artık sıvı soğutmalar kullanır olduk, fakat laptopların pahalı oluşuna gelirsek, o fiyata o özelliklerde 144Hz monitör dahil bir sistem toplayın klavye dahil bir şekilde, fiyat farkı sanıldığı kadar da yüksek değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı