9-11 bin TL gaming laptop önerisi

Bütçe
9000-11000
Konudaki önerilen en iyi model GL65 Leopard bütçe biraz daha artarsa RTX 2060'lı yeni kasa Nitro 5 var ona da bakabilirsiniz.

Bu cihaz da göz önünde bulundurduklarımdan. Gerçekten cazip gözüküyor ama aileme çok yük olmak istemediğim için mümkün olduğunca bütçemi minimum şekilde kullanmaya çalışıyorum. Ailem 10k üstüne biraz isteksiz olabilir, eğer kendim 1-1.5 k ayarlayabilirsem bu cihazı almaya çalışacağım.
Bu arada soğutması nasıldır, tam performans alabilir miyim?
Konudaki önerilen en iyi model GL65 Leopard bütçe biraz daha artarsa RTX 2060'lı yeni kasa Nitro 5 var ona da bakabilirsiniz.

Bu cihazı da hep önerilenlerde görüyorum ama bütçemi aşıyor maalesef. Hem de bildiğim kadarıyla 16 GB tek slot RAM var :(

Bu cihaz da göz önünde bulundurduklarımdan. Gerçekten cazip gözüküyor ama aileme çok yük olmak istemediğim için mümkün olduğunca bütçemi minimum şekilde kullanmaya çalışıyorum. Ailem 10k üstüne biraz isteksiz olabilir, eğer kendim 1-1.5 k ayarlayabilirsem bu cihazı almaya çalışacağım.
Bu arada soğutması nasıldır, tam performans alabilir miyim?

Bu cihazı da hep önerilenlerde görüyorum ama bütçemi aşıyor maalesef. Hem de bildiğim kadarıyla 16 GB tek slot RAM var :(

Soğutma anlamında ortalama bir model pek sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Bir de GL65 Leopard modelinde şu an indirim var indirim biterse daha üst segmente bütçe ayarlamanıza gerek yok bravo 15 alın geçin.

Bir de eğer ailem belirttiğim fiyatlara çıkamazsa 10k ya kadar olan en mantıklı ürün 11400hlı ASUS mudur yoksa 5600'lı MSI mıdır? Görüşleriniz nedir?
Soğutma anlamında ortalama bir model pek sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Bir de GL65 Leopard modelinde şu an indirim var indirim biterse daha üst segmente bütçe ayarlamanıza gerek yok bravo 15 alın geçin.

Tam mesajı attığımda yazmışsınız :) teşekkür ederim değerli görüşleriniz için.
11800h 5600H'ı 18% farkla yeniyor, bir zahmet.
Onun rakibi 5800H veya 5900HS.

"... That means that the Ryzen 5 5600h could be roughly ~4% faster than the Core i5-11400h in Single-threaded work and ~28% faster in threaded work."
5600h ise 11400H'dan %28 daha hızlı.
Bravo 2021 soğutması iyidir.

Çok teşekkür ederim aydınlattığınız için.
@Radeon RX 5500M sizin tercihiniz hangisi olurdu son mesajda belirttiğim son iki laptop arasından. Fikrinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
Bir de eğer ailem belirttiğim fiyatlara çıkamazsa 10k ya kadar olan en mantıklı ürün 11400HLI ASUS mudur yoksa 5600'lı MSI mıdır? Görüşleriniz nedir?

Tam mesajı attığımda yazmışsınız :) teşekkür ederim değerli görüşleriniz için.

Çok teşekkür ederim aydınlattığınız için.
@Radeon RX 5500M sizin tercihiniz hangisi olurdu son mesajda belirttiğim son iki laptop arasından. Fikrinizi merak ediyorum.

TUF daha iyidir hocam.

3050 hocam, 5500M'de daha iyi. Yoksa hem serinlik hem performans olarak 5600h tercihimdir.

Anladım çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla ikisi de üzmez. Bir tercih yapmaya çalışacağım. Belki ağustos ayını bulabilir almam. Umarım aynı fırsatları yakalayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı