9 Mbit yükleme hızıyla ve RX 580 sistemle CS:GO yayını yapılır mı?

Sistemi geçen sene çok ucuza topladığım için bu şekilde hocam elime bir fırsat geçti ve topladımsistemin HDD PSU kasa falan toplam bana 900-1100 arası bir paraya mal oldu ekran kartıda dahil darboğaza gelince yaklaşık 1 sene bu sistemi 1440x900P de oynadım ve biraz takılma oluyordu oyun hatırlamıyorum fakat bütün oyunlarımı Ultra'da oynamıştım a plague tale olabilir bu oyun Ultra'da çok az bir drop yiyorum şu anki oyunalara bakarsak Forza 4 var önerilen yüksek de oynuyorum 1920x1080 bu arada monitörü değiştirdim bir drop söz konusu değil bunu yanında Witcher 3 oynuyorum Ultra'da Apex oynuyorum ayarlar yüksek de herhalde drop yapan oyunlarda var tabii mesela PUBG mithrain ayarları yapmıştım Low medium arası 1080p de 90 FPS falan alıyor yer yer düşüyor ama oyunda drop oluyor özellikle çantaya girince CoD oynarken dop oluyor böyle büyük oyunlarda GTA 5 de falan yok ama For Honor falan oynuyorum mesesla onun yayınını ytapmak isterim şu an Ultra'da medium çekip açabirilim herhalde değil mi hocam.

Hocam sistem çok ucucza mal oldu 1155 anakart ve 8 GB RAM'i 110 lira ya almıştım fakat anakartın RAM slotun 1 tanesi bozuk du o yüzden yükseltemem ama planım var bu üçlüyü satıp Ryzen 5 1600 AF ve 8 GB 3200 MHz RAM olan bir sisteme geçebilirim bu sistem ile yaklaşık 1-1.5 ay idare etse yeter benim için.

Sistemi Ryzen 5 1600 AF ve 8 GB 3200 MHz RAM ile yükseltmeyi planlıyorum düşük oyunlarda 1-1.5 ay idare etse yeter benim için.

RAM miktarını 16 yapamam anakart ve RAM'i 110 liraya aldım ve anakartın RAM slotlarının 1 tanesi çalışmıyor.
Darboğaz konusunda ise yukarıda yanıtladım istersen bakabilirsin bir daha yazmayayım şimdi.

Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim şöyle söyleyim bir sonraki ay sistemdeki anakart işlemci ve RAM'i satıp Ryzen 5 1600 AF 8 GB 3200 ya da 3000 MHz RAM alıp yeni bir sisteme geçmek istiyorum bu sistem ile 1 ya da 1.5 ay düşük sistem isteyen oyunlarda yayın yapmak istiyorum mesela oyunlar hades olabilir CS:GO olabilir For Honor olabilir veya şu anda indirimde Dark Souls var onu almayı planlıyorum bu tür oyunldarda 1080p bir yayın mı yapmalıyım yoksa 720p mi kaliteli olsun istiyorum hocam mesela CS:GO'da 1080 For Honor da ise 720 şeklinde yapabilirim sizce nasıl yapmalıyım yayınları.

Dediğim gibi sen oyunu bilgisayarda 1080p veya 4K oynarsın. Ama yayına 720p verirsin. Bu arada sonu AF olan Ryzen işlemci alma boşuna yatırım yaparsın. Ben Çılgın bir AMD ve ASUS hayranı olduğum halde bunu söylüyorum sonu AF olanı alma. Ha herkese göre değişebilir ama işlemci çekirdeği yayınlar için çok önemlidir.

Bir bilgilendirme daha yapacagım ama belki deneyebilirsiniz. Yakınlarınızda eski bir laptop veya 2. bir masaüstü PC niz var ise sizin işinize aşırı yarar. O PC'den ekran görüntünüzü alırsınız kendi PC nizde ise rahat rahat donmadan kasmadan yayın yaparsınız. Sizin yayın açtıgınız PC'yi 2. PC niz üstleneceği için. Oyun oynadıgın PC cok rahatlayacaktır.

Dediğim gibi sen oyunu bilgisayarda 1080p veya 4K oynarsın. Ama yayına 720p verirsin. Bu arada sonu AF olan Ryzen işlemci alma boşuna yatırım yaparsın. Ben çılgın bir AMD ve ASUS hayranı olduğum halde bunu söylüyorum sonu AF olanı alma. Ha herkese göre değişebilir ama işlemci çekirdeği yayınlar için çok önemlidir.

Ne kadar da saçma bir mesaj.
AF işlemciler yenilenmiş modeller.
1600'e gelen aşırı ilgi sonucu AMD 1600 AF şeklinde yeniden ve yenilenmiş yeni mimariyle piyasaya sürdü. İsmi 1600 içi 2600 gibi düşünülebilir.

Ne kadar da saçma bir mesaj.
AF işlemciler yenilenmiş modeller.
1600'e gelen aşırı ilgi sonucu AMD 1600 AF şeklinde yeniden ve yenilenmiş yeni mimariyle piyasaya sürdü. İsmi 1600 içi 2600 gibi düşünülebilir.

Ben şimdi forumda oldugum bir şey demiyorum madem gereksiz bir mesaj sen neden konu sahibine yardım etmiyorsun? İşlemci gücü ile yayın yapılıyor. Sen RAM ile yayın yapılıyor falan mı zannediyorsun senden daha bilgiliyim o yüzden önermiyorum. 1600/2600 AF ile Ryzen 3 3600X veya farklı bir model arasında dağlar kadar fark var. Git bir bak AF modellerinde yayın yapmakmı daha iyi ve performanslı yoksa normal Ryzen serilerindemi daha iyi. Bilmeden bir şey konuşmayın. Daha 30 dk önce bir konuda yazdıgım yazıyı yazacağım tekrar. Bu forumda eline klavye alan mühendis oluyor o yüzden hiç mülakaşaya gerek yok. Teşekkürler iyi forumlar.

Ben şimdi forumda oldugum bir şey demiyorum madem gereksiz bir mesaj sen neden konu sahibine yardım etmiyorsun? İşlemci gücü ile yayın yapılıyor. Sen RAM ile yayın yapılıyor falan mı zannediyorsun senden daha bilgiliyim o yüzden önermiyorum. 1600/2600 AF ile Ryzen 3 3600X veya farklı bir model arasında dağlar kadar fark var. Git bir bak AF modellerinde yayın yapmakmı daha iyi ve performanslı yoksa normal Ryzen serilerindemi daha iyi. Bilmeden bir şey konuşmayın. Daha 30 dk önce bir konuda yazdıgım yazıyı yazacağım tekrar. Bu forumda eline klavye alan mühendis oluyor o yüzden hiç mülakaşaya gerek yok. Teşekkürler iyi forumlar.

Rica ederim iyi forumlar bu bilgisayar ile sadece yayın yapılacak başka bir işlem yapılmayacak sanırsam. Anlıyorum.

AF revize edilmiş, yenilenmiş versiyon. Ayrıca normal 1600'e göre 2nm daha düşük. 1600 14nm iken 1600 AF 12nm.

Rica ederim iyi forumlar bu bilgisayar ile sadece yayın yapılacak başka bir işlem yapılmayacak sanırsam. Anlıyorum.

AF revize edilmiş, yenilenmiş versiyon. Ayrıca normal 1600'e göre 2nm daha düşük. 1600 14nm iken 1600 AF 12nm.

Bunları biliyorum ben ama sonuç her donanıma göre değişiyor. Ben zamanında topladıgım 20 bin TL bilgisayar şu an 75 bin TL. Konu sahibi 8 GB RAM kullanıyordur. Sen 16 yayın daha akıcı olur ama ben konu sahibine maddi durumuna göre çözüm üretmeye çalışıyorum. Alacaksanda daha iyi işlemciler al Sonu AF olanı alma diyorum. Yenilenmiş olsa bile yayınlarda droplanma ve laglanmaya çalışır. Bizzat o işlerle uğraştığım için konuşuyorum rahat rahat. Belki bilmediğim bir şey vardır affola ama dediğim gibi herkesin donanımına göre değişiyor. CS:GO RX 550 de mesela 60 FPS veriyorsa iyi ayar ve bir optimizasyon işlemci ekran kartı beslemesini bile giderebiliyor. Gel tartışmayalım özür dileyelim bitsin gitsin yoksa anlaşamayacağız. :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı