9. nesil Xbox kolu Xbox One olarak gözüküyor

Yusufh4n

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar 2 gün önce MediaMarkt'tan 9. nesil Xbox kolu aldım ama evde Xbox donatılarına girdiğim zaman “Xbox One kablosuz oyun kumandası” olarak gözüküyor. Steamde de aynı bilgisayarımın aygıt kısmına girdiğim zamanda aynı, farketmiyor heryerde One kolu olarak gözüküyor. Bundan önce Amazon Almanya'dan almıştım onda da aynı gözüküyordu bu yeni aldığımda çok küçük eksen eğiklikleri var sizce 0,00 olması lazım değil mi? Yardımcı olursanız sevinirim :)

İyi günler arkadaşlar 2 gün önce MediaMarkt'tan 9. nesil Xbox kolu aldım ama evde Xbox donatılarına girdiğim zaman “xbox One kablosuz oyun kumandası” olarak gözüküyor. Steam'de de aynı bilgisayarımın aygıt kısmına girdiğim zamanda aynı, fark etmiyor her yerde One kolu olarak gözüküyor. Bundan önce Amazon Almanya'dan almıştım onda da aynı gözüküyordu bu yeni aldığımda çok küçük eksen eğiklikleri var sizce 0,00 olması lazım değil mi? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Arkadaşlar moderatörler konuyu geç onayladığı için kimse bakmıyor öne çıkardım şu an yazarsanız güzel olur.

Son düzenleme:
Böyle gözüküyor:

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı 2.PNG

Bu arada ürünü aldığım gün hesaba tanımladım garanti kapsamı başlamıştı.

Böyle gözüküyor:

Eki Görüntüle 1958885

Eki Görüntüle 1958886

Bu arada ürünü aldığım gün hesaba tanımladım garanti kapsamı başlamıştı.
9. nesil kontrolcüler 2020 yıl çıkışlı. Yani doğru. Kontrolcü ile ilgili bir problem yok gibi bence.

Bu garanti olayı sıklaşmaya başladı. Fatura ile düzeltiliyor diye biliyorum fakat kimi arkadaşlarınkini düzeltmemişlerdi. Müşteri hizmetleri ile konuşabilirsiniz bu konuyu.

9. nesil kontrolcüler 2020 yıl çıkışlı. Yani doğru. Kontrolcü ile ilgili bir problem yok gibi bence.

Bu garanti olayı sıklaşmaya başladı. Fatura ile düzeltiliyor diye biliyorum fakat kimi arkadaşlarınkini düzeltmemişlerdi. Müşteri hizmetleri ile konuşabilirsiniz bu konuyu.

Peki bazılarında direkt olarak "Xbox Kablosuz Oyun Kumandası" olarak gözüküyor. Bende neden One kolu olarak gözüküyor? Herkeste One kolu olarak gözükse sıkıntı etmem ama bazılarında farklı gözükünce kafaya taktım.

Peki bazılarında direkt olarak "Xbox Kablosuz Oyun Kumandası" olarak gözüküyor. Bende neden One kolu olarak gözüküyor? Herkeste One kolu olarak gözükse sıkıntı etmem ama bazılarında farklı gözükünce kafaya taktım.
Bana kalırsa bu Windows ile alakalı. Görüntüde zaten 9. nesil fotoğraf var ve garanti durumunda da 9. nesil olarak gözüküyor. Sorun yok gibi duruyor.

Başkalarında farklı gözükmesi ile alakalı bir bilgim yok maalesef. Dediğim gibi garanti olayını ve bunu müşteri hizmetlerine belirtebilirsiniz fakat muhtemelen onlar da bir sorun yok diyecek.

Bana kalırsa bu Windows ile alakalı. Görüntüde zaten 9. nesil fotoğraf var ve garanti durumunda da 9. nesil olarak gözüküyor. Sorun yok gibi duruyor.

Başkalarında farklı gözükmesi ile alakalı bir bilgim yok maalesef. Dediğim gibi garanti olayını ve bunu müşteri hizmetlerine belirtebilirsiniz fakat muhtemelen onlar da bir sorun yok diyecek.
Hocam soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Şimdi asıl konu ben bu kolu aldığım zaman çok ufak eksen kaymaları gözüküyor hatta fortnite oynarken deadzone'u sıfıra çektim ve karakter kendi kendine çok yavaş gitmeye başladı. Gamepad tester sitesinde eksenlere baktığım zaman 0,0324 gibi değerler var. Bu değerlerin sıfıra sıfır olması lazım değil mi?
Ayrıca kolu Bluetooth ile telefonuma bağlamıştım ve kol "Xbox Wireless Controller" olarak çıktı.
Eksen ayarını telefonda yapmak istedim ve aynı siteyi telefonumda açıp denedim, eksenler sorunsuz 0,000... diye gidiyor. Yani isim olayını hallettik ama bu eksen olayında kafam karıştı.

Hocam soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Şimdi asıl konu ben bu kolu aldığım zaman çok ufak eksen kaymaları gözüküyor hatta fortnite oynarken deadzone'u sıfıra çektim ve karakter kendi kendine çok yavaş gitmeye başladı. Gamepad tester sitesinde eksenlere baktığım zaman 0,0324 gibi değerler var. Bu değerlerin sıfıra sıfır olması lazım değil mi?
Ayrıca kolu Bluetooth ile telefonuma bağlamıştım ve kol "Xbox Wireless Controller" olarak çıktı.
Eksen ayarını telefonda yapmak istedim ve aynı siteyi telefonumda açıp denedim, eksenler sorunsuz 0,000... diye gidiyor. Yani isim olayını hallettik ama bu eksen olayında kafam karıştı.
Rica ederim. Kimi oyunlarda ölü bölgeyi sıfıra indirirsen böyle kendi kendine kayma olabiliyor. Ölü bölgeyi %1 veya %2 oranında arttırmanın lazım ki kaymasın.

Gamepad Tester sitelerinde nasıl olduğuna dair maalesef bilgim yok fakat telefonda denediğinizde sıfır çıkıyorsa bir problem yoktur bence. Tabi yine bilgili arkadaşlardan cevap alırsanız daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı