9. sınıf dersleri bilinmeden 10. sınıf okunabilir mi?

Hiçbir şey olmaz merak etme. O kadar kopuk ve hantal bir sistem var ki ona yetişmek gerçekten zor değil. Ki, yetişmene bile gerek yok genelde bir çoğu ezber. Eğer sayısal okuyorsan biraz sıkıntı çekebilirsin ancak yine büyük sıkıntı olmaz çünkü o bile bir noktada ezber. Olsa bile önünde 3 yıl olacağı için o derslerden tökezlesen de sınıfı geçince onları da geçtin sayıldığından ve asıl önemli olan 12. sınıfın sonundaki üni sınavının o ilk 3 yıldaki konuların bir çoğunu çöpe atıp son yılını toparlayıp önüne koyduğundan dolayı maalesef bir cacık olmaz eli ayağı tutan bir eğitim sisteminde olması gerekiyor halbuki

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu derste zorlanacaksın, sayısal derslerde yapamama seviyesine bile gelebilir. Bir ayda çalışabildiğin kadar çalışmalısın.

Hocam bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum, 1 hafta var okula. 9. sınıftaki önemli konuları söyleyebilir misiniz? Diğer konulara vakit yetmeyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
10. sınıfa geçeceğim ve 9'la alakalı çok az şey biliyorum. 9'u 10. sınıfın yaz tatilinde bitirmeyi düşünüyorum. Sizce 9 bilmeden 10'u yapabilir miyim? Bir de ben sayısal seçeceğim alan seçme 10. sınıfın başında mı yapılıyor? Ne zaman yapılıyor?

Sakın hocam sakın gidin çalışın hepsi birbiriyle bağlantılı. Şu an problemini yaşıyorum hepsini zamanında öğrenin. Yoksa diğer konuları öğrenemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı