9. sınıf fen dersleri için kaynak önerisi

Daha fazla  
Merhaba, öncelikle şunu biliyorum ki fen dersleri 3'e ayrıldı. (biyoloji, fizik, kimya) bu derslere yavaş yavaş başlamak istiyorum ve başlıktaki gibi kaynak önerisi arıyorum. Edebiyat, matematik için ayarladım sadece bu kaldı. Bir de ek olarak okul başladığında falan nasıl günlük çalışma ile devam ettirmeliyim?

9. Sınıf Fen Dersleri için Hangi Kaynaklar Alınmalı?

colourful-science-work-concept_23-2148539571.jpg

Liseye geçişle beraber "Fen Bilimleri" dersi; fizik, kimya ve biyoloji olarak 3'e ayrılır ve bu derslere alışması biraz zaman alır.

Peki 9. sınıf fen dersleri için hangi kaynak alınmalı? Öğretmenler genellikle kaynak aldırıyor olsa da ek kaynaklar edinmek istersen;

❤️ Kimya için Miray,

❤️ Biyoloji için BilgiSarmal, Ç∆P,

❤️ Fizik için Kafadengi yayınlarına bakabilirsin.

Son düzenleme:
Merhaba, öncelikle şunu biliyorum ki fen dersleri 3'e ayrıldı. (biyoloji, fizik, kimya) bu derslere yavaş yavaş başlamak istiyorum ve başlıktaki gibi kaynak önerisi arıyorum. Edebiyat, matematik için ayarladım sadece bu kaldı.

Bir de ek olarak okul başladığında falan nasıl günlük çalışma ile devam ettirmeliyim?
Bilgim yok.

Çalışma konusunda her gün belli bir ders belirleyip ona yoğunlaşabilirsin diye düşünüyorum. Saati vs. belirlemek yerine canın sıkıldığı an dinlenip geri dönmen veya tamamen bırakman iyi olabilir. 🌊

Ayrıca kitap okumak gibi serbest etkinlikler de yapmalısın gün içinde. 🪶

Geri
Yukarı