9.sınıf için kaynak önerisi

9'a bende geçtim ancak bilgim yok. İzmir'de yaşıyor iseniz yardımcı olurum.

Ben 9.sınıfa geçtim de içinde konu anlatımı olan (yeni olduğum için orta derece soru çözmek istiyorum ) güzel bir test kitabı önerir misiniz?

İzmir'de Alsancak'da tanıdığım yerler var Full test kitabii Satıyor. Sevgi yolu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematik için şunu söyleyebilirim: Temeliniz zayıfsa Paraf Adım Adım veya Antrenmanlarla Matematik kitaplarını deneyebilirsiniz. Biraz temelim var derseniz Üç Dört Beş gayet iyi ve keyiflidir. Çap bir tık daha zor olsa da konu anlatımları kaliteli oluyor. Limit ise zor diyebileceğimiz bir kıvamda fakat soru bankası olarak gerçekten kaliteli.

Fizik için Çap, Kimya için Aydın, Biyoloji için ise Palme veya Paraf tercih edilebilir. Sözel dersler hakkında pek bir bilgim yok.

Ek olarak eğer yaşadığınız yerde İşler gibi kitabevleri varsa çalışanlarla bir konuşun derim. Seviyenize göre çıkarım yapıp doğru yayınevini seçmenize yardımcı olurlar. BKM Heykel şubesindeki personellerden bu konuda çok fayda görmüştüm.

Matematik için şunu söyleyebilirim: Temeliniz zayıfsa Paraf Adım Adım veya Antrenmanlarla Matematik kitaplarını deneyebilirsiniz. Biraz temelim var derseniz Üç Dört Beş gayet iyi ve keyiflidir. Çap bir tık daha zor olsa da konu anlatımları kaliteli oluyor. Limit ise zor diyebileceğimiz bir kıvamda fakat soru bankası olarak gerçekten kaliteli.

Fizik için Çap, Kimya için Aydın, Biyoloji için ise Palme veya Paraf tercih edilebilir. Sözel dersler hakkında pek bir bilgim yok.
Başlangıçta Aydın zorlayabilir.

Zaten eninde sonunda öğrenilmesi gereken konular 9. sınıf konuları. Her yayınevi aynı konuyu anlatıp farklı sorular soruyor. Kolay soruyu herkes çözer. Vakit kaybına gerek yok.
Zaten arkadaş hergün düzenli tekrar yapıp kitap okup basarmasina inanır ise her türlü soruyu çözer. Kötü düşünceler inanı bitirir. Yaşandı

Zaten eninde sonunda öğrenilmesi gereken konular 9. sınıf konuları. Her yayınevi aynı konuyu anlatıp farklı sorular soruyor. Kolay soruyu herkes çözer. Vakit kaybına gerek yok.
Bu konuda arkadaşa hak veriyorum, kolay sorular çözüp kendinizi avutmaya gerek yok. Temel için sadece 1 kitap çözülür, ondan sonra hep zor kitaplar çözülmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı