9. Sınıf İçin Matematik Konu Anlatım Kitabı Önerisi

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 16B
Bu kitabı al. Matematiği öğretir. Çözerken canın da sıkılmaz. Çünkü çok güzel anlatıyor. Hatta tanıdığım bütün öğretmenlerden iyi anlatıyor. Ben bu kitaptan öğrendim matematiği.

Çok kolay derken? Bana konuyu anlatsın yeter. Neden kolay dediniz? Hocamız saolsun, daha sorunun cevabını yazmamışken öbür soruyu yazdırıyor. Dinlersem kısmen anlarım, eve gelince unutuyorum çoğunu. Deftere yazıyorum bir halt öğrenemiyorum.

Reklama girmez inşallah ama Teknofemden konuyu dinlersen çok yararını görürsün. İstediğin konuyu Youtube kanalında arat ve not tutarak, soru başlarında durdurarak dinle.

bu dediğin kitap işlem yeteneği filan değil değil mi?

Hayır matematiği sıfırdan öğretiyor. Antremanlarla matematik serisi 4 kitaptan oluşan bi seridir.
1. Kitapta en temel şeylerden başlıyor. Toplama Çıkarma, Denklemler vb.
2. Kitap Mat1 konuları içeriyor. Matematikte çok cahilim demiyorsan bu kitaptan başlayabilirsin.
3. Kitap Mat2 Konuları içeriyor. Lise 3 'de göreceğin konular. Ama kesinlikle daha 2 yıl var gibi saçma sapan düşüncelere girme. 2. Kipat Biter bitmez buna başla.
4. Türev-Integral-Limit gibi ultra konular içeriyor.
Hiç biri için erken falan değil. Bu gün git, memleketindeki seçkin kitapçılara 1. kitabı yada 2. kitabı al.
Zor birşey zannederdim matematiği. Lise boyunca Mat derslerinde yabancı dil konuşuluyor gibi hissederdim :D. Keşke bu kitapla lise 1 de karşılaşsaydım diye kaç kere yakındım bir bilsen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı