Esen Ve Zambak 9. Sınıf Matematik Konu Anlatım Kitapları Nasıldır?

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 3B
S

Simo Hayha

Ziyaretçi
9. sınıf için matematik kitabı olarak ''antrenmanlarla matematik'' kitabını alacaktım. Ama açıkçası beğenmedim fazla. PDF indirdim önce. Hoşuma gitmedi. Aklımda çok duyduğum ama hiç almadığım bir yayın var. Esen yayınları. Diğeri ise zambak. Geçen sene soru bankasını almıştım. Fen dersi için. Çok memnun kaldım. Soru tipleri MEB sınavına çok yakındı. Matematik konu anlatım kitabı nasıldır? Onun haricinde önerebileceğiniz kaynaklar var mı? Kırtasiyede tek tek inceleyeceğim zaten. Ama aklımda birkaç yayın olsun istiyorum.
Teşekkürler.

Benim matematiğim berbat ötesidir. Matematik görmedim ben 6. sınıfta. Onun için daha orta halli yayınlar bakıyorum. :) Kolay ama kaliteli olsun.

Madem matematiğin berbat antremanlarla matematiği nasıl beğenmedim anlamadım. Ben de kolay diye beğenmedin sandım.

Antrenmanlarla Matematik 4 tane kitabı var. İlk kitabı daha temel şeyleri anlattığı için hoşuna gitmemiş olabilir diye düşünüyorum. Ama 3-4 kitapları sanırım üst düzey matematik öğrenmek isteyenler için. Ben şu anda 1. kitabı yapıyorum. Oradaki bilgileri biliyorum ama kitabın en büyük faydası bol bol soru sorması ve matematiği bol bol soru çözerek kavrayabilirsin. Bu yüzden aldım ben de. Yoksa matematik konularını biliyorum sadece hızlı işlem yapmak için aldığım bir kitap. Anlatımı eksik mi fazla mı bilmiyorum sonuçta konuları biliyorum sadece sorulan soruları yapıyorum.

4. kitap 9. sınıf konuları değil.
1. kitap zaten alıştırma niyetinde ve çok çok basit.
2-3 ise benim konularım mevcut. Ama anlatımı hoşuma gitmedi.

O zaman Fem Simetri al onları yap. Zambak daha çok ortaokula yönelik. Esen fena sayılmaz. Karekök köşetaşı da düsünebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı