9. sınıf matematik üçgenler kaç günde biter?

Konu kısa sürede halledilir ama konuyu anladıktan sonra önemli olan soru tarzlarını görmek. Zamanın kısıtlıysa tamamen benzerliğe yoğunlaş, bunu yazılı için soruyorsun diye tahmin ediyorum. Benzerlik ağırlıklı bir sınav olur.
Benzerliği anlamak için soru tarzı mı görmek lazım fazlaca? Bilmediğimden soruyorum.

Aynı durumdayız ve hiçbir şey bilmiyorum ama yarından itibaren çalışmaya başlarsak her türlü yetişir benim sınavıma daha 2 hafta var.
benimkine de 2 hafta var umarim yetisir

Konu kısa sürede halledilir ama konuyu anladıktan sonra önemli olan soru tarzlarını görmek. Zamanın kısıtlıysa tamamen benzerliğe yoğunlaş, bunu yazılı için soruyorsun diye tahmin ediyorum. Benzerlik ağırlıklı bir sınav olur.
peki youtube dan video izledikten sonra soru cozmek mi mantikli yoksa kitaplardan bakip soru cozmek mi sence

Benzerliği anlamak için soru tarzı mı görmek lazım fazlaca? Bilmediğimden soruyorum.
Kesinlikle. Benzerlik kullanılarak çok farklı sorular sorulabilir.

benimkine de 2 hafta var umarim yetisir

peki youtube dan video izledikten sonra soru cozmek mi mantikli yoksa kitaplardan bakip soru cozmek mi sence
YouTube’dan konuyu öğrenip soru çözmeye başla, orta bir kitaptan çözmeye basla. Çözemediğin sorular olacak, video çözüm ile de onları gözden geçir. 2 haftada yazılıdan yüksek not alacak kadar soru çeşidi görürsün fazlasıyla.

Yazılı içinse 1 haftada biter. Hocalarınız nasil soruyor bilmiyorum ama bizim ki aşırı zor olmuyor. Ben de yarın başlayacağım, yazılı da haftaya cuma.

Vallahi ben önceki sınavda pek bir şey bilmiyordum en az 40 alırdım. Sonra 2-3 saatte bir kaç video izledim mantığını anladım 95 aldım değişik değil mi. Anlarsan soru tiplerini çözersen bitti.

Kesinlikle. Benzerlik kullanılarak çok farklı sorular sorulabilir.

YouTube’dan konuyu öğrenip soru çözmeye başla, orta bir kitaptan çözmeye basla. Çözemediğin sorular olacak, video çözüm ile de onları gözden geçir. 2 haftada yazılıdan yüksek not alacak kadar soru çeşidi görürsün fazlasıyla.
Önerdiğiniz bir youtube kanalı var mı hocam

Geri
Yukarı