9. sınıf nasıl telafi edilir?

BrnKrkz

Hectopat
Arkadaşlar selam. Ben 10. sınıfa geçtim. Ortalamam 96'ydı. Fakat 9.sınıfta kendimi biraz eksik hissediyorum. Bu yüzden ben komple bir tekrar yapmak istiyorum. Ama nereden başlayacağımı nereden çalışacağımı bilmiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Nasıl bir program hazırlamalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. Ben 10. sınıfa geçtim. Ortalamam 96'ydı. Fakat 9.sınıfta kendimi biraz eksik hissediyorum. Bu yüzden ben komple bir tekrar yapmak istiyorum. Ama nereden başlayacağımı nereden çalışacağımı bilmiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.
İnternet üzerinden konu anlatımlarını dinleyerek başlayabilirsiniz. EBA üzerinden 9. Sınıf konularını dinleyip sorularını çizebilirsiniz. Sadece EBA üzerinden yapmayın internet üzerinden de sorular çözün.

Hayatım da ilk kez 9A geçip 96 ile geçen birisini görüyorum. Normalde fizik, kimya, biyoloji gibi konuları ilk kez gören öğrenci 8.sınıf ortalamasının 20puan düşüğü ile geçerdi.
8. sınıfta da derslerim iyiydi ortalamam 99du ve lisem de iyi çok şükür. Canlı derslerin çoğuna katıldım ve iyi dinledim. Fakat hala eksiklerim var o yüzden telafi etmek istiyorum.
İnternet üzerinden konu anlatımlarını dinleyerek başlayabilirsiniz. EBA üzerinden 9. Sınıf konularını dinleyip sorularını çizebilirsiniz. Sadece EBA üzerinden yapmayın internet üzerinden de sorular çözün.
Teşekkürler hocam.

96 ortalama yapmışsınız. Genel tekrar niyetinde video izlemeyin. Zaten konulara az çok hakimsinizdir. Eksik kaldığınız konu varsa ayrıca onun için video izleyip ekstra çalışabilirsiniz.. Yoksa soru çözün. Çözemediğiniz soruların cevaplarına bakın. 2 haftada bir de 9.sınıf düzeyinde deneme alıp çözebilirsiniz. Başka verebilecek bir alternatifim yok, verilenler de bu kapıya çıkıyor zaten.

Eksiklerinin olduğu konuları çalış. Bildiğin konuları çalışma. Ya da, tüm konuların üstünden geç, üniversitesi sınavında TYT'de rahatlarsın. Tabii 10. Sınıf konuları da varda. Rahatlarsın yine de.

Öncelikle konulara bir göz gezdir, hangi konularda kendini eksik hissediyorsan onlara çalış.
Biyoloji ve matematiği baştan tekrar etmeni öneririm. Zor derslerdir.
Son aylarda da onuncu sınıfta gireceğin derslerin konularına göz gezdir. Konulara uzak kalmassın, daha iyi anlarsın.

96 ortalama yapmışsınız. Genel tekrar niyetinde video izlemeyin. Zaten konulara az çok hakimsinizdir. Eksik kaldığınız konu varsa ayrıca onun için video izleyip ekstra çalışabilirsiniz.. Yoksa soru çözün. Çözemediğiniz soruların cevaplarına bakın. 2 haftada bir de 9.sınıf düzeyinde deneme alıp çözebilirsiniz. Başka verebilecek bir alternatifim yok, verilenler de bu kapıya çıkıyor zaten.
97 ortalamayla bitirdim sözlülerle de değil bir tane meslek dersi hariç 92'den aşağı sınav notum yoktu ve 9.sınıfım bir çok konuda eksiğim var. Şuan TYT Matematik çalışıyorum. Dediklerinize katılmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı