Çözüldü 9. sınıf OBP'ı 88 olan okula 10.sınıfta 80 ortalama ile girebilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

crypotx

Hectopat
Daha fazla  
Okul geçen sene 88'den aldı ve ben 10. sınıfta puanı düşer diye düşünüyorum. Kontenjan varsa girebilir miyim? 9. sınıf ortalamam 80.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Okula bu notunuzla nakil vereceksiniz. Örneğin sizle beraber 3 kişi daha boş yer için başvurdu ve 2 kişilik boş yer var. Diğerleri X ve Y kişisi olsun X'in ortalaması 88 Y'in ortalaması 91 olsun. Bu durumda siz ve Y kişisi girer. Olayı anlayabilmeniz için benim kendi okulum üzerinden örnek vereyim. Okul sınavla alıyor siz bunu OBP için uyarlayın.
Eki Görüntüle 1403902

Gördüğünüz gibi her senenin puanı farklı. Ve o sene sınavdan kaç aldıysanız/OBP kaç ise o etki ediyor.
OBP ile alan liselerde 2. başvuru için kriter yok, başvuranlar arasında en yüksek puanı olan girer, hatta yerleştirmeden sonra başvuranlar arasında kaçıncı olduğunda gözükür.
Ortaokul ortalamam 89.Lise 1 sonunda 80 olur
Okula bu notunuzla nakil vereceksiniz. Örneğin sizle beraber 3 kişi daha boş yer için başvurdu ve 2 kişilik boş yer var. Diğerleri X ve Y kişisi olsun X'in ortalaması 88 Y'in ortalaması 91 olsun. Bu durumda siz ve Y kişisi girer. Olayı anlayabilmeniz için benim kendi okulum üzerinden örnek vereyim. Okul sınavla alıyor siz bunu OBP için uyarlayın.
1653917545948.png

Gördüğünüz gibi her senenin puanı farklı. Ve o sene sınavdan kaç aldıysanız/OBP kaç ise o etki ediyor.

Eki Görüntüle 1403902

OBP ile alan liselerde 2. başvuru için kriter yok, başvuranlar arasında en yüksek puanı olan girer, hatta yerleştirmeden sonra başvuranlar arasında kaçıncı olduğunda gözükür.

Çözüm
Eki Görüntüle 1403902

9.sınıf bitince 10.sınıf nakli için 9.sınıfın ortalamasına bakılması lazım değil mi? Bir de şu an 10.sınıf kontejanı yok okulun sene bitince kontejan açılabilir mi?

Okul geçen sene 88'den aldı ve ben 10. sınıfta puanı düşer diye düşünüyorum. Kontenjan varsa girebilir miyim? 9. sınıf ortalamam 80.
9. sınıf ortalaması 80'den yüksek olan kişiler sizle beraber nakil isterse giremezsiniz hocam. Okulun kalitesi ne kadar iyi bilmiyorum ama 80 ortalamadan yüksek ortalamaya sahip birçok kişi çıkar tahminimce.

@crypotx hocam ben sınavlı alanlar için böyle biliyorum. OBP ile böyle mi tam emin değilim.
10.sınıf kontejanı yok okulun sene bitince kontejan açılabilir mi?
Onu zaman gösterecek.
Kontenjan okuldan gidenlere göre belli olur, okul büyük bir okulsa illaki gidenler olur.
Hocam OBP ile alanlarda mantığı tam kavrayamadım. Ben(10. sınıf olayım) 11. sınıf için nakil verirken 10. sınıfın ortalamasına göre mi nakil vereceğim yoksa OBP ile mi?

Geri
Yukarı