9. sınıf öğrencisi olarak yeni nesil matematik yapılamıyor

Error 01

Hectopat
Daha fazla  
9. sınıf veya önermek isteyen başka abilerim, ablalarim ben denemelere giriyorum. Diğer dersler genelde iyi ama matematike gelince netlerim çok düşüyor, normalde matematikte konuları çok iyi anlıyorum hatta bazen tahtaya kalkıp ben anlatıyorum ama iş yeni nesil soruya gelince çözemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

9. sınıf veya önermek isteyen başka abilerim, ablalarim ben denemelere giriyorum. Diğer dersler genelde iyi ama matematike gelince netlerim çok düşüyor, normalde matematikte konuları çok iyi anlıyorum hatta bazen tahtaya kalkıp ben anlatıyorum ama iş yeni nesil soruya gelince çözemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?
Az çok aynı şeyi yaşıyorum, bir çözüm bulamadım.

Daha fazla yeni nesil soru görmek kesinlikle işini görecektir test çözmek tek çözümü konuları biliyor isen.

Daha fazla yeni nesil soru görmek kesinlikle işini görecektir test çözmek tek çözümü konuları biliyor isen.

Aynen öyle hocam. Pratik tek yoldur.

Farklı soru tarzları ile çalış sırf yapamıyorum diye bırakma o sorunun video çözümüne bak anlamaya çalış, farklı düşünme şekilleri keşfet(burada söylemek istediğim şey düşünme tarzını geliştir) ve en önemlisi yeni nesil soruları anlayabilmek için bol bol kitap okumak bende 9.sınıfta buna bir işe yaramaz dedim ama farkını daha anca 11.sınıfta anlıyorum. Bir de en önemlisi disiplinle yap bu işleri o zaman halledemeyeceğin bir şey yok.

Farklı soru tarzları ile çalış sırf yapamıyorum diye bırakma o sorunun video çözümüne bak anlamaya çalış, farklı düşünme şekilleri keşfet(burada söylemek istediğim şey düşünme tarzını geliştir) ve en önemlisi yeni nesil soruları anlayabilmek için bol bol kitap okumak bende 9.sınıfta buna bir işe yaramaz dedim ama farkını daha anca 11.sınıfta anlıyorum. Bir de en önemlisi disiplinle yap bu işleri o zaman halledemeyeceğin bir şey yok.
Hocam kitap okumayı hiç sevmiyorum zaten reels kaydırmaktan odağım bozuldu. Kitap okuma programı tarzı bişey var mı? İlk gün 10 sayfa 2. gün 20 sayfa gibisinden alışmak için.

Yeni Nesile İlk Adım adında bir kitap var. Geçen yıl çocuklarıma önerdim faydasını görmüştüm. Hala basılıyor mu, piyasada var mı bilmiyorum. Bu tür ince ve kolay yeni nesil kitaplar ile başlarsan, konu öğrenmeye gerek olmadığını göreceksin. Allah zihin açıklığı versin şimdiden, başarılar.

Ben de hazırlık da okumuş bir 9. sınıf olarak şunu söylemek istiyorum. LGS matematiği açıkça TYT matematikten kolay. Problemlerde olmanız gerek şu an ve problemler eğer ortaokulda iyice dinlemişsen hiç zor konu değil. Yeni nesili falan yok bu işin. Çiçek böcek görünce korkuyorsan hala hiç yok katedemezsin. Bence alın bir tane problemler fasikülü. Çözmeye çalışın olabildiğince.

Hocam kitap okumayı hiç sevmiyorum zaten Reels kaydırmaktan odağım bozuldu. Kitap okuma programı tarzı bir şey var mı? İlk gün 10 sayfa 2. gün 20 sayfa gibisinden alışmak için.

Hocam ben bir program kullanmıyorum ama benim okulumda bir etkinlik düzenlendi ismi Anadolu mektebi diye belki sizin okulunuzda da varsa ona katılabilirsin. Bende oradan alışkanlık aldım eğer yoksa da bir programa gerek olduğunu zannetmiyorum, disiplinle yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı