9. Sınıf öğrencisine tavsiyeler

Yeni Lise hayatıma başladım. İlk günden çok zorlandım. Meslek Lisesine gidiyorum tavsiye verin ve atarlı ergenler için nasıl davranabilirim ?
Herkes ile konuş tanış. Gözüne kestirdiğin iyi bir insan varsa onunla arkadaş ol hergün onunla takıl. Sınıfta illa atarlı giderli kavga arayan zorba insanlar olucak bunları kafana takma gerekirse korkak desinler kavga etme dik başlı ol ama kavga etme.

Zamanında aynı durumdaydım ama ortam kurdum arkadaş edindim ve sorun çıkmadı. Öncelikle kendini ezdirme eğerki ezdirirsen üstüne gelirler gerekirse karşılık ver. Ayrıca 12. Sınıfları pek takma ben yeni 12. Sınıfa başladım arkadaşlarımdan çoğu 9. Sınıfları çömez olarak görüyor. Sen kendin ol ortam ve çevre kurmaya bak. Kimseyi takma ayrıca sınıfından biriyle yakın arkadaş ol.

Ayrıca şunu da ekleyeyim 9. sınıfta tanıştığın çoğu arkadaşın 10. Sınıfta olmayacak. O yüzden sevmediğin kişiler olursa kurtulabilirsin. Zaten 1 yıl katlanacaksın sınıfındakilere.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı