9. Sınıf öğrencisine tavsiyeler

1 haftaya kalmaz herkesi tanırsın. Lise1 öğrenim hayatımda en sevdiğim dönemdir. En fazla aksiyonu, macerayı o zamanda yaşadık en iyi dostluklar o zamanda oluştu. Forumlarda gezerek videolar izlereyek bir şeyler yapmak hata olur. Gerçek hayat farklı. Konuşa konuşa ortamın oluşacak korkma.

Dersler zaten kolay. Lise 1 dersleri en kolayıdır. İlk günden arkadaşların okuldan kaçarsa sen de kaç.

9. Sınıf oldugun için ve meslek lisesinde oldugun için sana tek tavsiyem anadoluya geç en kötü anadolu en iyi meslektedir şuan sağlık meslek 11 deyim ve inan anadoluda okuyan bir çok kişi sağlıkla ilgili bir ton bölüme daha kolay gidebilecek iken ben 30 40 ek puan için kendimi burada yırtacağım ? Çok saçma tek tavsiyem anadoluya geç

9. Sınıf oldugun için ve meslek lisesinde oldugun için sana tek tavsiyem anadoluya geç en kötü anadolu en iyi meslekten iyidir şuan sağlık meslek 11 deyim ve inan anadoluda okuyan bir çok kişi sağlıkla ilgili bir ton bölüme daha kolay gidebilecek iken ben 30 40 ek puan için kendimi burada yırtacağım ? Çok saçma tek tavsiyem anadoluya geç

8. Sınıf bitince "artık sınavlar da bitti 2 yıl rahatım 11-12'de çalışırım" moduna SAKIN AMA SAKIN girme. 9'da yatarsın 10'da yatarsın 11'de zorlanırsın 12'de tüm lisenin konuları birikir altından kalkamazsın.

Ders biriktirme. Her şeyi zamanında yap. İyi öğren. 9. sınıf temel bilgiler içerir. Üst sınıflara hazırlık gibi düşün. Temelin ne kadar iyi olursa o kadar iyi ama dersler kolay, o yüzden aşırıya da kaçma. Sana takılan ya da laf atan ergenler olursa cevabını ver. Sağlam dur.

Aptalca popüler olma çabalarına girersen pek sevilmezsin. Herşeye atlayan birkaç tip çıkar onlardan olma. Fazla atarlı tiplere de sataşma sene sonuna doğru zaten herkesle tanışmış arkadaş ortamını kurmuş olursun

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı