9. sınıf sorumluluk sınavı sistemi nasıl işliyor?

Fatih_2134

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1. dönem diğer tüm dersleri geçtim 70 ortalama ile. Sadece biyoloji ve fizikten kaldım ve galiba bu dönem de kalacağım. Bunların sorumluluk sınavı var mıdır?

Merhaba arkadaşlar 1. dönem diğer tüm dersleri geçtim 70 ortalama ile. Sadece biyoloji ve fizikten kaldım ve galiba bu dönem de kalacağım. Bunların sorumluluk sınavı var mıdır?
Hocam sadece edebiyatta sorumluluk sınavı oluyor benim bildiğim. (Yanlış olabilir)

Son düzenleme:
Her okulda aynımı bilmyiorum ama ben meslek lisesindeyim bizde sadece edebiyat ve bölüm derslerinden sorumluluk sınavı vardı.

Hocam sadece edebiyatta sorumluluk sınavı oluyor benim bildiğim.
Yanlış bilgi.

Dersten 1. dönemde kalınmaz, 2. dönem sonunda iki dönem ortalamasına bakılır diyelim fizikten ilk dönem 40 aldınız, bu dönem 60 alırsanız geçersiniz. Eğer sadece bir dersten kalırsanız ise o dersin sorumluluğuna girmezsiniz, 2 ders veya 3 dersten kalırsanız sorumluluğa gider tek senede 4 dersten kalırsanız ise sınıf tekrarına düşersiniz.

Yanlış bilgi.

Dersten 1. dönemde kalınmaz, 2. dönem sonunda iki dönem ortalamasına bakılır diyelim fizikten ilk dönem 40 aldınız, bu dönem 60 alırsanız geçersiniz. Eğer sadece bir dersten kalırsanız ise o dersin sorumluluğuna girmezsiniz, 2 ders veya 3 dersten kalırsanız sorumluluğa gider tek senede 4 dersten kalırsanız ise sınıf tekrarına düşersiniz.
Hocam siz öğretmen misiniz hep merak etmişimdir.

Yanlış bilgi.

Hocam 1 dersten kalırsak bir şey olmuyor mu?

Hocam 1 dersten kalırsak bir şey olmuyor mu?
Evet. Madde 57 b fıkrası.
1711567801210.png

Ben Meslek lisesi okuyorum. Bize anlatılan kaldığın derslerden sorumluluk ile geçeceksin. Bu okul bitene kadar devam eder. Bizim sınıfta (12. sınıf) bir öğrenci var kendisi 9. Sınıf Meslek dersinden kalmış gecene kadar sorumluluk sınavına girecek

Geri
Yukarı