9. sınıfım ama matematik temelim yok

Matrix852

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 9. sınıf öğrencisiyim. Bildiğiniz gibi 1-2 sene içinde bu corona, yasaklar, Online eğitim derken benim matematik temelim 0'a düştü. Yani nasıl desem, 1. sınavdan bir şekilde sıyırdım hani mantık ve kümeler olduğu için ama yarın 2. sınavım var ve çalışamadım. Yapamadım, mesela ben denklemler, eşitsizlikler, mutlak değer, köklü sayılar, EBOB EKOK, kesirli sayılarda, çapma bölme, içler dışlar çarpımı ve virgüllü sayılarla çarpma toplama bölme gibi daha birçok şey de eksiğim var. Ben mesela konuya çalışacağım videoda adam orada sayıyı bir şey yapıyor. Bir şey söylüyor ben anlamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Aktif matematik 0'dan başlayanlara" kitabı alınabilir. Ara vermeden bol bol çözüp ilerletmeye çalışın. Ben bunları biliyorum deyip geçmeyin veyahut kafanıza göre yapmayın. Orada yazana göre yapıp biraz zorlayın veya yeni teknikler öğrenin.

O bir şey yapıyor bir şey oluyor dediğin büyük ihtimalle denklemlerdedir. Denklem nasıl çözülür yaz izle.

0 matematik kitabı önerebilirim, karekök yayınları olması gerekiyor güzel kitaptır video çözümü falan da var.

"Aktif matematik 0'dan başlayanlara" kitabı alınabilir. Ara vermeden bol bol çözüp ilerletmeye çalışın. Ben bunları biliyorum deyip geçmeyin veyahut kafanıza göre yapmayın. Orada yazana göre yapıp biraz zorlayın veya yeni teknikler öğrenin.

Antrenmanlı matematik 1 diye bir kitap var, o nasıl ve onun konuları ne?

Öncelikle bu sınavı unut temelin yoksa 2. dönem sınavına hazırlar 0'dan kitapları.

Geri
Yukarı