9. Sınıflar İçin Okula Alışma Evresinde Önerileriniz nedir ?

İlk günlerde kendi kafandan arkadaşlar bul. Tabii diğerleriyle de tanış. Zaten zaman geçtikçe kanka oluyorsunuz. Ben normal de yeni girdiğim ortamda arkadaşım yoksa asla kimseyle konuşamam. Aşırı öz güvensizim ve utangacım bu konuda. Yani olabiliyorsan benim gibi olma. Kızlarla muhabbet kurmaya çalış.

Ben zaten senin gibiyim kimseyi tanımıyorum konuşamıyorum.
Benim sıkıntım genellikle kızlarla. Kendi kafamdan birisini bulursan arkadaşlık kurarım. Ama kızlarla asla konuşamıyorum. Erkeklerle de şimdi hepimiz kardeş gibiyiz. Erkekler de sorun yok da ilk girdiğimde oluyor işte.

Sanırım biraz fazla utangaçlık var sizde :)
Bende var ya. Çok fazla güvensizlik var kendime yani dalga geçilme korkusu var yani.

Girişkenlik şart. Güzel bir lise dönemi geçirmek için kesinlikle şart. 10.Sınıfım yeni yeni gelen kişiler var. Hepsiyle oturup konuşup, sohbet ettim. Kızlarla iletişim kurarken hele hiç utanma yoksa bu çok büyük sorun olur senin için. Aklına takılanları sorabilirsin.

Kişilere çok takılma. Asıl amacın eğitim. Kişiler, arkadaşlıklar gelip geçici. Başarılı olmak için dersi iyi dinleyin, evde ve okulda fırsat oldukça çalışıp kendinizi geliştirin. Zaten başarılı olduğunuzda çevreniz de artacaktır, övüldüğünüzden kendinize güveniniz de gelecektir.

Aşırı sessiz takılma fazlada çenen düşmesin herşeyin fazlası zararlı, güvenilir ol herkes sana güvenebilsin, öyle aşırı girişken veya cıvık takılma bunları yaparsan en kötü ihtimalle manita yapamazsın ama adam gibi adam damgası alırsın önemli bu. :)

Ben 10 . Sınıfa geçtim okula alıştım gibi bişey daha nasıl iyi alışabilirim bide gittigim lise mesleklisesi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı