9. sınıfta 35 ortalama ile kalınır mı?

398708

Hectopat
2. sinavlar başlıyor ve kalmak istemiyorum ne yapmaliyim? Ders kitaplari vb şeyler sevmiyorum çoğu kişi oyun oynarken arkada tonguç aç diyor denemek istiyorum ama mantiksiz geliyor. Ne yapmaliyim? Mesleki ve teknik Anadolu'ya gidiyorum.

2. sinavlar başlıyor ve kalmak istemiyorum ne yapmaliyim? Ders kitaplari vb şeyler sevmiyorum çoğu kişi oyun oynarken arkada tonguç aç diyor denemek istiyorum ama mantiksiz geliyor. Ne yapmaliyim? Mesleki ve teknik Anadolu'ya gidiyorum.

Hocam sakın arkada tonguç falan açma hiçbir işe yaramaz. Mesela oyun oynarken değil de yürürken bir yere giderken en azından kulağın seste olur.

Dostum 35 ortalama gerçekten çok düşük 9. sınıf için, oyun oynarken arkada tonguç olması hiçbir işe yaramaz çünkü odağın tamamıyla oyunda, derste değil. Yanlışım yok ise ilk dönem ve ikinci dönemin ortalaması 50'yi geçmezse kalıyorsun. Bende 9. sınıfım ve Anadolu'ya gidiyorum, benim ortalama 72, 2. sınavlarda saatler boyu çalışır ve iyi bir not getirirsen hepsinden ve öğretmenlerinle aran sıcaksa sözlülerde de tamamsın, ama öğretmenler sözlüde kötü davranırsa ve ilk döneminin ortalaması da kötüyse o zaman geçmiş olsun diyorum üzülerek.

Ekstra not : ilk dönem 63 ortalmam var 2. Dönem 2.sinavkar ve sözlüler olmadan 35
Dostum 35 ortalama gerçekten çok düşük 9. sınıf için, oyun oynarken arkada tonguç olması hiçbir işe yaramaz çünkü odağın tamamıyla oyunda, derste değil. Yanlışım yok ise ilk dönem ve ikinci dönemin ortalaması 50'yi geçmezse kalıyorsun. Bende 9. sınıfım ve Anadolu'ya gidiyorum, benim ortalama 72, 2. sınavlarda saatler boyu çalışır ve iyi bir not getirirsen hepsinden ve öğretmenlerinle aran sıcaksa sözlülerde de tamamsın, ama öğretmenler sözlüde kötü davranırsa ve ilk döneminin ortalaması da kötüyse o zaman geçmiş olsun diyorum üzülerek.
Ekstra bir not yazdim : ilk dönem 63 ortalmam var 2. Dönem 2.sinavkar ve sözlüler olmadan 35 ayrica biyoloji hocasi işte geçircem iyi çocuksun coğrafya, din ve ingilizce hocasida aynisi diyor onlarda güveniyorum ancak diyerlerinde bilmiyorum
Ve farkli bir konu ama ayin 23'ünde sinavlarim başliyor son hafta bir öneriniz var mı?

Ne kalması kardeşim 35 ortalama ile vip geçiş yaparsın (!), bu arada nasıl yaptınız cidden merak ediyorum.

Ekstra not: İlk dönem 63 ortalmam var 2. dönem 2.sinavkar ve sözlüler olmadan 35.

Ekstra bir not yazdim: İlk dönem 63 ortalmam var 2. dönem 2.sinavkar ve sözlüler olmadan 35 ayrica biyoloji hocasi işte geçireceğim iyi çocuksun coğrafya, din ve İngilizce hocasida aynisi diyor onlarda güveniyorum ancak diyerlerinde bilmiyorum.

Sözlülerde azıcık kurtarır gibisin, lakin sınavlar senin için çok önemli bu dönem, derslerde hep 50'yi geçmeye çalış ama çalış kanka, oyunlardan gerçekten hayır gelmez, bugün bunu bir kere daha iyice anladım lakin benim oyun alışkanlığı çok küçük yaşlardan geldiği için ben bırakamıyorum, senin güncel bir oyunculuk kariyerin yoksa en aza düşürmeye bak oyun saatlerini.

Sınavlar konusunda sana güveniyorum bu arada, sınavlardan sonra buraya bir not bırakırsın bana değil mi :D?

Hocam ne yaptın da 35 ortalama yaptın? Ben hiç çalışmamama rağmen 65 altına inmiyorum. Hocaya mı sövdün?

Ders çalışmaktan başka bir çaren yok. Bu ikinci sınavlardan 50 üstü al, bir şekilde halledersin.

Karne ortalaman hesaplanırken aldığın ders sayısı çok önemli o yüzden ilk matematik ikinci edebiyat çalışmalısın. Hocalarda biraz sözlü verirler geçesin.
9. Sınıfta bu kadar zorlanıyosan seneye meslek liselerine gitmeni tavsiye ederim.
Antrenmanlarla matematik diye bir kitap vardı, işini görür mü bilmiyorum, ben hiç kullanmadım ama adını çokça duydum.
Hocam 4 işlem öğretiyor o kitap toplama çıkarma çarpma bölme köklü sayılar kesirli sayılar felan.

Bunu ben de yapıyorum. Ben hocanın yazdırdıklarından çok, internetten özet bakıyorum. Çok nadir ders kitabına bakarak özet çıkarırım. Ben de tavsiye ederim bu yöntemi.

Bazen hocalar konuyu eviriyor, çeviriyor, ama konunun özü yok. Bir kere böyle bir hocaya denk gelmiştim, Allah kimseye vermesin, hocam diyorum hani konuyu anlamadım, git internetten video izle diyordu. Bir akıllı kendisiydi ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı