Çözüldü 9. sınıfta 7 zayıfla sınıfta kalınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EMOyt

Centipat
Selam dostlarım. Sorum kısa ve net. 9. sınıfa giden bir öğrenciyim. 7 tane zayıfım var. Sınıfta kalır mıyım? Ortalamam 50 üstü.

Son düzenleme:
Çözüm
Sınıf geçme şartları:
  • Devam zorunluluğunu sağlamak. Devam zorunluluğu için de tanılan devamsızlık süresi özürsüz 10 gün, toplam 30 gündür. İzinli devamsızlık için toplam devamsızlık süresi aşılmadığı sürece bir sınır yok. Bu ikisinden birisinin yarım gün aşması durumunda sınıfta kalınır.
  • Türk Dili ve Edebiyatı gibi baraj derslerden yıl sonuna göre kalmış olmamak. Kalınması durumunda da sorumlu geçiliyor, gene sınıfta kalınmıyor.
  • Yıl sonu 50 ortalamayı tutturmak, iki dönemin ortalaması dahil ediliyor.
  • Bu şartlar sağlandığı sürece de zayıf sayısının bir önemi yok.
Sınıf geçme şartları:
  • Devam zorunluluğunu sağlamak. Devam zorunluluğu için de tanılan devamsızlık süresi özürsüz 10 gün, toplam 30 gündür. İzinli devamsızlık için toplam devamsızlık süresi aşılmadığı sürece bir sınır yok. Bu ikisinden birisinin yarım gün aşması durumunda sınıfta kalınır.
  • Türk Dili ve Edebiyatı gibi baraj derslerden yıl sonuna göre kalmış olmamak. Kalınması durumunda da sorumlu geçiliyor, gene sınıfta kalınmıyor.
  • Yıl sonu 50 ortalamayı tutturmak, iki dönemin ortalaması dahil ediliyor.
  • Bu şartlar sağlandığı sürece de zayıf sayısının bir önemi yok.

Devamsızlıkta sıkıntı yok edebiyatım iyi onda da sıkıntı yok ortalama 50 üstü bugün müdüre+yazı astılar ortalama 50 üstü oldugunda zayıf sayısının önlemi yok demişssiniz ama müdür 4 tane zayıfın varsa sorumluluga girersin dedi bilginiz var mı?

Devamsızlıkta sıkıntı yok edebiyatım iyi onda da sıkıntı yok ortalama 50 üstü bugün müdüre+yazı astılar ortalama 50 üstü oldugunda zayıf sayısının önlemi yok demişssiniz ama müdür 4 tane zayıfın varsa sorumluluga girersin dedi bilginiz var mı?
Bizim müdür istersen 10 tane zayıfın olsun 50 ise kesin geçersin dedi bana. Tanıdık biri ama tanıdık olmasıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Kural böyleymiş.

Anadolu lisesiyse baraj dersten kaldıysa sorumlu geçer isterse bütün derslerden kalsın ortalama 50 üzeriyse geçer.

Anadolu lisesindeyim birçok forumda öyle dediler baraj dersten kalmıyorum ama müdür ortalama 50 üstü ama 4 ders zayıfsa sıkıntı dedi herhalde 50'nin altında diye anladı bizim okula özel bir şey degildir herhalde.
Anadolu lisesiyse baraj dersten kaldıysa sorumlu geçer isterse bütün derslerden kalsın ortalama 50 üzeriyse geçer.

Gecer derken sorumluluk filan yok değil mi direk geçiyor.

Anadolu lisesindeyim birçok forumda öyle dediler baraj dersten kalmıyorum ama müdür ortalama 50 üstü ama 4 ders zayıfsa sıkıntı dedi herhalde 50'nin altında diye anladı bizim okula özel bir şey degildir herhalde.

Gecer derken sorumluluk filan yok değil mi direk geçiyor.
Sıkıntı değil çalış diye söylemiş o.

Geri
Yukarı