9. sınıfta 70 ortalama nasıl?

Wayx

Centipat
Yer
İstanbul
İyi sosyaller arkadaşlar, 1. sınavlar bitti ve sözlüsüz 2 ders daha girilmedi ve ortalamam 70 anneme ya teşekkür ya takdir getireceğime dair söz verdim 2 dersten zayıfım var sizce 1.dönem belge alabilir miyim?
Girdiğim ilk klasik sınavlar gerçekten lise zormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin ve ailenin algısına göre değişir. Mesela 10. sınıfın ikinci yarısına kadar hep teşekkür aldım ve ailem güzel karşıladı. Ama eğer ailen katıysa bu konuda bilemem.

İyi sosyaller arkadaşlar, 1. sınavlar bitti ve sözlüsüz 2 ders daha girilmedi ve ortalamam 70 anneme ya teşekkür ya takdir getireceğime dair söz verdim 2 dersten zayıfım var sizce 1.dönem belge alabilir miyim?
Girdiğim ilk klasik sınavlar gerçekten lise zormuş.

Sözlülerle alırsın gibime geliyor.

Hocam nasıl yani şimdi 1.sınavları olduk 2.ciyide olacağız sözlü var proje var bunların hepsinin toplamı 50'yi geçerse alabiliyoruz değil mi?

Ya şöyle. İki dönem notunun 50'yi geçmesi lazım. Yani birinden 48 alıp diğerinden 52 alırsan 100 olur ve 2'ye bölünce 50 olur yani geçersin o mantıkda. Ha bu arada dersten kalmak sınav notu değil sözlüleri falan girilince mobilden bakıyorsan sağ köşede yazan puana bağlıdır. 40 ve 20 aldığım matematikden sözlülerle 51.25 le geçtim. Ve sorumluluğa kalmadım.

Hocam yani bu ortalama 10 üzerinden 7. Ailen katı ise tabiki yetersiz fakat ailen normal çok sıkı değilse beğenirler, ailen kızarsa arkadaşlarım sınavlardan 50 almak için dua ediyor gibi şeyler de, yalan değil ben bunu amaçlıyorum hep.

Ailenizin ne diyeceginden ziyade sizin kendiniz için bu ortalamayı yukseltmeniz gerekir. 70 civarı ortalama orta seviye bir not olsa da yeterli değil, en azından 85'in üzerinde tutmaya çalışın.

Sinifinizdaki kişilerin ne yaptığına bakmayın siz. Sınıfta kalmiyim yeter mantığında olanlar da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı