9.sınıfta ortalama ne olmalı?

Yazılı işleri çok sıkıntı. Hocanızın kendini tatmin etme isteğinin şiddetine göre değişiyor notlar.
Mesela evde kalmış bir kadın öğretmeniniz varsa: kendini tatmin etmek için öğrencilere yüklenecektir.
Hayatta bir iş başaramamış son dakika zorla öğretmen olan bir erkek de aynıdır.
Mesela Almanca sınavında bize evin bölümlerini vs. sordu hoca zorlamadı. Arkadaşımın hocası da Almanca dil bilgisi sormuş :). İlk belirttiğim kısma giren bir öğretmenleri var.

Özetle lisede notların senin çalışmandan çok hocanın karakteriyle alakalı.

Bu konular ya ego tatmini amaçlı ya da troll olarak açılıyor. Başka bir seçenek göremiyorum.
Aksine gelecek kaygısı ve OBP’nin etkisi üzerine açılıyor. Kimse eşek başı değil, sınavlar için bu kadar emeği boşuna harcamıyor. Çalışmak yerine yatmayı seçen birisini kıskandırmaya da çalışacağını düşünmüyorum çalışan birisinin. Ha tabii ki de sizin dediğinize giren kesimler var. Onlar eşek başı değil direk soytarı.

Aksine gelecek kaygısı ve OBP’nin etkisi üzerine açılıyor. Kimse eşek başı değil, sınavlar için bu kadar emeği boşuna harcamıyor. Çalışmak yerine yatmayı seçen birisini kıskandırmaya da çalışacağını düşünmüyorum çalışan birisinin. Ha tabii ki de sizin dediğinize giren kesimler var. Onlar eşek başı değil direk soytarı.
90 Almış ve düzelteceğim diyor. Onlarca kişinin gözüne sokup, aaa sizin ortalamanız 30 mu yazık neyse ben de seneye düzeltirim diyor. Konunun amacının troll de değil kesinlikle ego tatmini olduğunu düşünüyorum. Konuyu açan kişi bunu fark etmese bile içinde bir yerde bu duygu var, belli oluyor ve bu korkunç bir şey.

90 Almış ve düzelteceğim diyor. Onlarca kişinin gözüne sokup, AAA sizin ortalamanız 30 mu yazık neyse ben de seneye düzeltirim diyor. Konunun amacının troll de değil kesinlikle ego tatmini olduğunu düşünüyorum. Konuyu açan kişi bunu fark etmese bile içinde bir yerde bu duygu var, belli oluyor ve bu korkunç bir şey.

Senin için 90 yüksek olabilir ama eğer aile baskısı varsa yani 90 altı ortalamada onların üzüldüğünü görüyorsan sıkıntı mesela ben bir dersim 4 gelince evde yas tutuyorlar bildiğin.

Son düzenleme:
OBP olarak bakıyorsan üst sınıflarda açığı rahat kapatırsın, illa 100 ortalama yapacağım diye kendini çok sıkma.

Kanka benim ilk dönem ortalamam 88 geldi sözlülerde içine ettiler olayin 86 92 aldığım sinav sözlülerin 85 85 falan girildi tüm ödevler de tam ona rağmen EA 10 k istiyorum sence şu an endiselenmeli miyim?

Geri
Yukarı