9. sınıfta açık liseye geçmek

O zaman okulu bıraktığında YKS'ye hazırlanacaksın, bir yandan da ingilizceni geliştireceksin ki istediğin sektörde bir adım önde ol. YKS'de güzel bir puan alıp iyi bir üniversiteye yerleşeceksin.

4 yıl boyunca düzenli olarak çalışman gerekecek. Kendini "evdeyim" diye salarsan işin zorlaşır. Bunu yapmayacağından emin olup kendine sahip çıkabileceğini düşünüyorsan geçebilirsin.

Kendime eminim ama erken mi daha açık liseye geçmek bilmiyorum. Şimdi mi geçsem ya da 10. sınıf veya 11. sınıfta mı?

Kendime eminim ama erken mi daha açık liseye geçmek bilmiyorum. Şimdi mi geçsem ya da 10. sınıf veya 11. sınıfta mı?
Erken olup olmaması sana bağlı ama ben gidebildiğin kadar gitmeni öneririm. Hiç yoktan 10. sınıfın sonuna kadar gelmeni tavsiye ederim. Bu süreçte TYT'yi halledersin.

En azından 10. sınıfı bitirip öyle geç derim.
Ergenliğinin nirvanasında olduğun bir dönem ve sen hatalı bir karara gidiyorsun. Özellikle Online eğitim sürecinden sonra direk liseye geçmiş olmanın etkisi var, sizin kuşaktan pek çok kişi bu gibi sorunlara sahip. Okula gitmeyi sadece akademik, puan almaya dayalı eğitim olarak düşünmeyin. Zaten mevzu aldığın puanlar olsa her özel lise okuyan profesör olurdu. Farklı insanlara, farklı şartlara dayanmayı da burada öğreneceksin. Şimdi çalışmanızın karşılığını alamadığınızı söylüyorsunuz, üniversitede hoca senin kaşından hoşlanmasa mezuniyetini yakabiliyor. Daha şimdiden dayanamadıysan, ileride üniversitede işin zor.
2014'te Ankara'nın en güzide meslek liselerinin birinden mezun oldum bu arada.

12'ye kadar beklemeni tavsiye ederim. 12.Sınıf kadar boş bir sene yok. Ama diğer kademeler öyle değil bence. Ben de 12'ye gidiyorum. Derslerimizin çoğu boş. Ya hoca yok ya ders işlemiyorlar. Bizim müdür yardımcısı bile vaktinizi burada boşa harcamayın diyor.

Nasıl alamıyorsunuz? Ne anlamda?
1 haftadır Edebiyat dersine yoğun çalışmama rağmen sınavda istediğim performansı elde edemedim ki bu hep böyle oluyor önceden az çalışırdım 1 gün 2 gün önceden bu sefer 1 hafta her gün 1-1.5 saat bakmama rağmen istediğim gibi geçmedi. Hocaların verdiği kağıtlardan not çıkarmama rağmen durum böyle.

Aslında tembellikle alakası yok, okul hiçbir şey katmıyor maalesef. İstersen geçebilirsin, AÖL hakkında soruların varsa konu açıp beni etiketlemen yeterlidir. Bu konularda bilgiliyim.

Aslında tembellikle alakası yok, okul hiçbir şey katmıyor maalesef. İstersen geçebilirsin, AÖL hakkında soruların varsa konu açıp beni etiketlemen yeterlidir. Bu konularda bilgiliyim.
Hocam nasıl geçerim, sınavları nerde yapıyorlar, nasıl sınava hazırlanabilirim açık öğretimde ?

Size saçma gelebilir ama artık sıkıldım okuldan 9. sınıfım meslek lisesinde okuyorum bilişim bölümünde daha yolun başında olmama rağmen sıkıldım. Okul ortamından derslerden sabah kalkmaktan okula boş gidip boş geliyormuşum gibi zaman kaybı geliyor artık ve lisenin bitmesi için daha 3 sene var. Bu hep aklıma gelince daralıyorum çok fazla geliyor sabah zar zor kalkıp okula gidip bir şey öğrenmeden gelmek şimdi bunları anlattığım için tembel sanabilirsiniz ama öyle değil. Hayatım düzenli sporumu yaparım antrenmanlara giderim az da olsa ders çalışırım kitap okurum şu an 9. sınıf olmama rağmen ortalamam 65 bana göre iyi. İşte maalesef ki yukarıdaki durumlardan dolayı açık liseye geçmeye düşünüyorum geçtiğimde hayatımı daha çok düzene sokacağıma inanıyorum. Sizce açık liseye geçmeli miyim daha erken mi sizin de görüşlerinizi almak istiyorum.

Sen aynı bensin ya

Merhabaaaa. Bende geçmek istiyorum açık liseye ama kararsızım okula gitmiyorum şu an ya gidince 2.ders annemi arıyorum anne gel beni al diye ben okulda yapamıyorum o ortam beni bunaltıyor boğuyor sevmiyorum okulu ortam olsun öğretmenler olsun sevmiyorum meslek lisesine gidiyorum bilişim okuyorum ama bakın cidden ders çalışmayı çok seviyorum meslek edinmeyi çok istiyorum ama okula gitmek istemiyorum ne yapmalıyım sizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı