9. Sınıfta bu kadar stres fazla mı?

PRIME H610MK

Decipat
Yer
Osmangazi
Ben bu sene 9. Sınıfa meslek lisesinde başladım. Ancak bölümü ve ortamı sevmediğim için Anadolu lisesine geçtim. Ancak şu anda da 11. Sınıfta hangi alanı seçsem, ileride ne mesleği yapacağım? gibi düşüncelere kapıldım. Bunun yanında ailevi sorunlar ve okulda sıkça zorbalanmak gibi şeylerle uğraşıyorum. Ve bu durumlar beni çok strese sokuyor. Sınav notlarım iyice düştü. Sınıfta kalma korkum var. Artık saçımda beyazlar çıkmaya başladı. Biliyorum psikolog değilsiniz ama yardım eli uzatır mısınız? Yani neler yapabilirim falan gibisinden...

Bu sorunları tek yaşayanın siz değilsiniz. Herkesin ayrı bir sıkıntısı vardır. Önemli olan bu sıkıntıları olabildiğince bastırıp işinize yani ders çalışmaya odaklanmanız lazım ki ileride kendinize kızmayın. Şu an sizin konumunuzda olmak isteyen milyonlarca kişi gösterebilirim. Yaşınız genç 1-2 sene dişinizi sıkın ve kalan ömrünüzde pişmanlık yaşamayın. İş konusuna gelince de sevdiğiniz veya sevebileceğiniz şeyleri araştırıp ona göre bir iş modeli bulmaya çalışın.

Ben bu sene 9. sınıfa meslek lisesinde başladım. Ancak bölümü ve ortamı sevmediğim için Anadolu lisesine geçtim. Ancak şu anda da 11. sınıfta hangi alanı seçsem, ileride ne mesleği yapacağım? Gibi düşüncelere kapıldım. Bunun yanında ailevi sorunlar ve okulda sıkça zorbalanmak gibi şeylerle uğraşıyorum. Ve bu durumlar beni çok strese sokuyor. Sınav notlarım iyice düştü. Sınıfta kalma korkum var. Artık saçımda beyazlar çıkmaya başladı. Biliyorum psikolog değilsiniz ama yardım eli uzatır mısınız? Yani neler yapabilirim falan gibisinden...

Hocam bu dertler basit fazla kafaya takılacak bir durum yok zorbalanmak durumunada karşılığını verin hani gidin kavga edin demiyorum mesela birisi sizi tehdit ediyor alın bir şekilde mesaj kayıtlarını vs alıp şikayet edin hocam.

Hocam bu dertler basit fazla kafaya takılacak bir durum yok zorbalanmak durumunada karşılığını verin hani gidin kavga edin demiyorum mesela birisi sizi tehdit ediyor alın bir şekilde mesaj kayıtlarını vs alıp şikayet edin hocam.
Mesaj atmıyorlar zaten okulda yapıyorlar. Hocalarda hiç bir şey demiyor.

Ben bu sene 9. sınıfa meslek lisesinde başladım. Ancak bölümü ve ortamı sevmediğim için Anadolu lisesine geçtim. Ancak şu anda da 11. sınıfta hangi alanı seçsem, ileride ne mesleği yapacağım? Gibi düşüncelere kapıldım. Bunun yanında ailevi sorunlar ve okulda sıkça zorbalanmak gibi şeylerle uğraşıyorum. Ve bu durumlar beni çok strese sokuyor. Sınav notlarım iyice düştü. Sınıfta kalma korkum var. Artık saçımda beyazlar çıkmaya başladı. Biliyorum psikolog değilsiniz ama yardım eli uzatır mısınız? Yani neler yapabilirim falan gibisinden...

Hocam okulu değiştirin bir laf vardır başı eğik olanın celladı çok olur.

Mesaj atmıyorlar zaten okulda yapıyorlar. Hocalarda hiçbir şey demiyor.

Ne diyorlar mesela.

Hocam okulu değiştirin bir laf vardır başı eğik olanın celladı çok olur.

Ne diyorlar mesela.
Ne dediklerinden çok yaptığım her şeyi zorbalıyorlar. Su içsem dahi onu bir şekilde dalga konusu yapıp gülüyorlar. Sınıftaki herkes birbirini zorbalıyor hatta hocaları dahil zorbalamaktan korkmuyorlar. Ama en çok beni zorbalıyorlar. Fırsat bulursam mahallemdeki Anadolu lisesine geçmek isterim ancak bir türlü kontenjan çıkmıyor.

Mesaj atmıyorlar zaten okulda yapıyorlar. Hocalarda hiçbir şey demiyor.

Hocam bu durumları bende yaşadım bir iki kişiyle kavga ettim okulda abimi falan çağırdım sorun çözüldü kavga etmeyin ama hakkınızı savunun en fazla kavga çıkar korkmayın zaten arkadaşlarınız ayırır 1 hafta sonra size yalakalık yaparlar böyle tipler çok oluyor.

Ne dediklerinden çok yaptığım her şeyi zorbalıyorlar. Su içsem dahi onu bir şekilde dalga konusu yapıp gülüyorlar. Sınıftaki herkes birbirini zorbalıyor hatta hocaları dahil zorbalamaktan korkmuyorlar. Ama en çok beni zorbalıyorlar. Fırsat bulursam mahallemdeki Anadolu lisesine geçmek isterim ancak bir türlü kontenjan çıkmıyor.

Sizi anlıyorum abiniz babanız yok mu onlar konuşsun.

Hocam bu durumları bende yaşadım bir iki kişiyle kavga ettim okulda abimi falan çağırdım sorun çözüldü kavga etmeyin ama hakkınızı savunun en fazla kavga çıkar korkmayın zaten arkadaşlarınız ayırır 1 hafta sonra size yalakalık yaparlar böyle tipler çok oluyor.

Sizi anlıyorum abiniz babanız yok mu onlar konuşsun.
Tek çocuğum ve eğer daha fazla böyle devam ederler ise babamı çağırmak zorunda kalacağım. Hocalar pek umursayan tipler değil ama umarım bu tarz sorunlar çözülür.

Ailenle konuşup Anadolu lisesine geç ve biri bir şey dediği zaman ilk sefer karşılığını verirsen kimse ağzını açamaz ama olsun kafana takma bunlar hayat tecrübesi olur ne dertleri olanlar var bunlar çözülebilir dert en azından.

Dostum şunun farkına varman lazım. Seni zorbalayan kişilerin gerçekten boş birer insan olduklarını ve okula okumak için gelmedikleri, gelecek planlarının olmadıklarını, hayatlarında hiçbir şey başaramayacaklarını ve başarmak isteyenleri engellemek istediklerini. Bunun farkına varırsan onların söyledikleri şeylerin gerçekten bomboş bir sözler olduklarını ve senin amacının çalışıp kendini kurtarmak olduğunu bileceksin ve ileride başarılı birisi olacaksın.

Geri
Yukarı