9. Sınıfta devamsızlıktan kalan birisi başka okula nakil yapabilir mi?

Swh

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördünüz gibi. 9. sınıfta birtakım kötü hadiseler sonucu devamsızlık sınırımı aylar önce aşmış bulunmaktayım. Şu an pek sevmediğim bir okulda okuyorum. Gitmek istediğim lise Ortaokul başarı puanı (OBP) ile alım yapmakta. Sınıfı geçseydim eğer 9. sınıfta ki not ortalamam ile nakil yapabiliyor olurdum fakat sınıf tekrarına gittiğim için bu durum geçersiz olur mu? OBP ile alınır mıyım yoksa 9. sınıfta ki notlarım ile mi alınırım? İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nakiller Ortaokul başarı puanı veya LGS puanı ile yapılır.

Bende şuan 9.sınıfım hocam dün itibariyle devamsızlığım 11 gün oldu dilekçe vs verdim ancak kalabilme olasılığım var.
Şuan Anadoluda okuyorum ve 10.sınıfta mesleğe geçicem. 10.sınıfta geçiş yaparkende obp ile giriş yapabilir miyim?

Bende şuan 9.sınıfım hocam dün itibariyle devamsızlığım 11 gün oldu dilekçe vs verdim ancak kalabilme olasılığım var.
Şuan Anadoluda okuyorum ve 10.sınıfta mesleğe geçicem. 10.sınıfta geçiş yaparkende obp ile giriş yapabilir miyim?
Hocam 11 gün ile dilekçe verdiğiniz takdirde kalmazsınız. Olmadı veliniz okula gelir özürsüz devamsızlıklarını özürlüye çevirtir.

Hocam 11 gün ile dilekçe verdiğiniz takdirde kalmazsınız. Olmadı veliniz okula gelir özürsüz devamsızlıklarını özürlüye çevirtir.
Her gelmediğimde dilekçe veriyorum bu hafta geçirmemişler izinliye. Ailemi okula çağırıcam izinliye geçirmek için daha 8 gün civarı özürlü yani dilekçe vererek devamsızlık yapabiliyorum ama müdürün izinliye geçirmeyi reddetme ihtimali var mı?

Her gelmediğimde dilekçe veriyorum bu hafta geçirmemişler izinliye. Ailemi okula çağırıcam izinliye geçirmek için daha 8 gün civarı özürlü yani dilekçe vererek devamsızlık yapabiliyorum ama müdürün izinliye geçirmeyi reddetme ihtimali var mı?
İzinliye geçirmemiş olmaları onların hatası. Eğer iyi bir sebebiniz varsa müdürün reddetme gibi bir ihtimalinin olduğunu düşünmüyorum. Eğer bir rahatsızlığınızdan ötürü gidememişseniz ve raporunuz varsa zaten reddetme hakları yok. Fakat raporsuzda veliniz gidip konuşursa bir sıkıntı çıkmaz gibi. Yeter ki Toplam 30 günlük özürlü-özürsüz devamsızlık hakkınızı tamamen bitirmeyin. Onun dışında bir sorun olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı