9 sınıfta hiç canlı derse girmeyen biri tıp fakültesine girebilir mi?

Veli Şenel

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9. sınıfta hiçbir canlı derse girmedim detay vermeyeceğim ama sıkıntılı bir dönem geçirdim. Daha yeni kafam yerine geliyor sizce bu yılın telafisini yapıp ileride Akdeniz tıp fakültesi gibi bir üniversite kazanabilir miyim? İstikrarlı birisiyim günlük 4 saat çalışırdım eskiden dişimi sıkarsam 6 7 saat çalışabilirim ama babam artık okuyamayacağımı düşünüyor. Ve hayallerim ile dalga geçiyor doktor olmak istediğimi dile getirdiğim zaman alaya alıyor. Umutsuzluğa kapılıyorum bana akıl verin sizce tıp fakültesi çok mu büyük bir hedef?

Son düzenleyen: Moderatör:
9-10-11'de konu eksiği olmayıp 12'de sıkı çalışan birisi rahatlıkla tıp fakültesini kazanabilir. Sizin önünüzde daha 3 yıl var, bu sene eksik konularınızı tamamlayıp seneye de dersleri ciddiye alırsanız başarılı olabilirsiniz.

Kardeşim eğer ki gerçekten hayat denen bu yolculukta başarılı olmak istiyorsan çok çalışmalısın ve çok doğaldır ki karşına önüne taş koymak isteyenler çıkacaktır. Hedefine ulaşmak için gayret et ve kesinlikle kararlı olmaktan vazgeçme. Başarılı olduğun gün baban bunları sana söylediği için utanacaktır. Bundan emin olabilirsin.

Kazanmak zor çok azim fedakarlık istiyor hani derler ya kafanı kaldırmandan ders çalısaçaksın aynı o iste bunu yaparsan kazanırsın yoksa çok zor ve ben katarlılar sınava girmeden tıp fakültesi kazanmalarını eleştiriyorum. Hem de bizim ülkemizde.

9. Sınıf daha yolun en başları sayılır, önünde koca bir 3 yıllık lise hayatı var. Ve bitiminde mezuna kalıp 1 senede evde sadece sınava hazırlanabilirsin. Ciddi derecede azmedip çalışan insanın başaramayacağı şey yoktur. İnanç meselesi. Ama gerçekleride konuşmak lazım ki, evet tıp çok büyük bir hedef. Kolay değil ama imkansızda değil. Bunu sen kendin belirleyeceksin. Daha yolun çok başındasın. Eğer şu an ki kararlılığın daim olursa, tıp olmasa bile ciddi yerlere gelebilirsin güzel kardeşim. Hakkında hayırlısı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı