Karantinada sadece canlı derse girebiliyorum

Sürekli bize ileride rahat etmemiz için çalışmamız söylenir. Gerçekten hayal kurduğumuz için değil. "Emekliliğinde rahat edersin!" sözü çok saçma. Her şey gençken, çocukken güzel. Büyüdükçe zamanın azalıyor ve aldığın zevk de azalıyor. Her şeyin değeri daha da artıyor ve emekliliğinde geçmiş özlemiyle yanıp tutuşuyorsun...

Sadece ders çalışmak robotluktan başka bir şey değildir. Senin de mutlu olduğun, üzüldüğün; sevdiğin, sevmediğin şeyler var. Ailenle bu şekilde konuş, eminim anlayış gösterirler. Ve umarım çok güzel bir gençlik yaşarsın.

"Vakit varken tomurcukları topla, zaman uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen çiçek, yarın ölüyor olabilir."

Az önce psikoloji bozukluğu hakkında bir video izliyordum ve ablamın söylediği tek şey;

'Napıyorsun bırak onu'

Gülmeye başladım kendimi çok garip hissediyorum psikolojimin bozulduğu kesin. Keşke bu konuyu daha önce açsaymışım hepinize teşekkürler.

9. sinifta benim de ailem surekli ders calis diye telkinde bulunuyordu ama ben bilgisayar basindan pek kalkmiyordum. CS bagimlisi oldum resmen sonra sinifta kalmanin kiyisindan dondum. O yaz abimin calistigi kafede 1 hafta falan calistim komi gibi. O 1 haftada anladim ki ailem baya hakliymis, para kazanmak kolay is degilmis. Sonra isi biraktim ve gittim o hafta kazandigim butun parayi soru bankalarina ve ders kitaplarina gomup ders caismaya basladim. Su an 10. sinifim ve bir yandan da TYT kasiyorum. Sozel dersler tam olmasa da neredeyse TYT'yi bile bitirdim. O ayda 10-15 bin kazanmak bu ulkede imkansiz diyen ustteki arkadas gibi dar dusunenlere bakma. Onlar hedefsiz insanlar. Fakir bir aileden cikip da cok daha fazla maas kazanan insanlar da var. Vizyonlu olmak lazim. Kendi tecrubemi aktarmak istedim, ders calismak belli bir rutine baglayinca o kadar da zevksiz bir sey degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı