9. sınıfta kaldım

• Konuyu başlatan Apx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 96
  • Görüntüleme 7B
Ben okumak istemiyorum veya bu yaşımda çıkacağım demiyorum zaten çoğu kişi yanlış anlamış veya dalga geçmiş ve mesajları gördükçe keşke yazmasaydım diyorum.
Okumak istemiyorsanız okumayın.Bunun kararını vermeniz lazım. Yukarıda yazdığım şu cümleye tekrar dikkat çekmek isterim ki; "Ayrıca içinde bulunduğunuz yaş geleceğe dair kararlar vermek için çok genç."

Lisenin başlarında arkadaşlarımızla biz de okulu bırakalım muhabbeti yapardık. Bırakanlar oldu biz nasıl olduysa devam ettik. İyi ki etmişiz, iyi ki bırakmamışız. Bırakanlara çok yazık oldu. Ben kendi tecrübeme dayanarak en azından liseyi bitirin derim. İleride düşünceniz değişirse isteseniz de geriye dönemezsiniz. Hayat boyu pişmanlık yaşarsınız.

Ergenlik çağımdan beri gerek okurken gerek yazları çalışma tecrübesine sahip oldum. Genç öğrencinin yapacağı işler de alt düzey işlerdir. Yani okumayan/eğitim almayan insanların yapacağı işleri yaptım diyebilirim. İzinsiz çalıştığınızda, patron fazla mesai yazdığında, hasta olup yine de çalıştığınızda, babanızdan işitmediğiniz lafları patronunuzdan ya da müşterinizden işittiğinizde, patronunuzun sizle yaşıt çocukları cicili bicili kıyafetleriyle iş yerinize geldiğinde onlara boyun büktüğünüzde pişman olabilirsiniz.
Okumadığınız zaman hayatınızı birleştireceğiniz ya da herhangi bir ilişki yaşayabileceğiniz kadın sınıflandırması da farklı olur. Kendini geliştirmiş birisinin size sadece çalışan gözüyle bakacağını unutmamanız lazım.
Okumamış, okumak istememiş, okuyamamış çok insanla konuştum. Senelerdir izin yapmayan insanlar gördüm. Çoğusu da pişmandı.

Tüm bu çalışma koşulları bir yana eğitiminiz eksik olacağı için ekonomik ve sosyal konulara bakış açınız da ne yazık ki düşük seviye kalacak. (Bu konularda kendinizi geliştirirseniz durum başka tabii ki lakin çalışırken bunu yapmanız da biraz zor.)

Ben kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim, okumak istemiyorsanız bırakın. Ben okulu bıraktığınız zaman bu okuduğunuz yazıyı hatırlayacağınıza gönülden inanıyorum.
Hakkınızda hayırlısı.

9 sınıfta kaldım hep PC oyunları oynuyorum yani sabah kahvaltı edip akşam 2 3'e kadar oyun oynuyorum. Babam nadir bana ders çalış der ama ben çalışmadığım için hiç demiyor. Annemde artık dememeye başladı. Ne yapmalıyım? Çalışıp güzel bilgisayar alıp ayrı ev vs gibi şeyler düşünüyorum. 2 haftadır fikir verin. Ne yapmalıyım?
Siz salın bu ders çalışma işleri. Siz doğuştan "Dünya'yı kurtaracak olan adam." pasif etkisini kaybetmişsiniz. Biraz da bu hayatın sefasını siz çekin şimdilik...

@Apx Evet yanlış anlamışım kusura bakma :D O zaman bence çalışmana bak ve bilgisayar'ı sadece dersler için kullan bence normal sınavlara çalışsan bile TYT AYT çalışmalısın ve TYT 9 10 AYT 10 11 konularını kapsıyor.

9 sınıfta kaldım hep PC oyunları oynuyorum yani sabah kahvaltı edip akşam 2 3'e kadar oyun oynuyorum. Babam nadir bana ders çalış der ama ben çalışmadığım için hiç demiyor. Annemde artık dememeye başladı. Ne yapmalıyım? Çalışıp güzel bilgisayar alıp ayrı ev vs gibi şeyler düşünüyorum. 2 haftadır fikir verin. Ne yapmalıyım?

Öncelikle merhaba, benden sana bir abi tavsiyesi (ülkemizi kötülemek değil amacım) böyle bir ülkede bu şartlarda okuyanlar bile iş bulamıyor iken bu yaşta böyle hayeller kurma üzülürsün. Demek istediğim şu ki derslerine çalış seni bilgisayar oyunları değil derslerin kurtarıcak umarım dediklerimi dikkatli bir şekilde okuyup anlamışsındır iyi forumlar.

Bence bırakma derim ama bırakacaksan Türkiye'de işin zor olur, o yüzden yabancı dil öğrenip ve yeterli bir miktar para biriktirip yurt dışına git derim.

Geri
Yukarı