9. sınıfta kalma var mı?

Darsiere

Decapat
Daha fazla  
Selam. 9. sınıf öğrencisiyim. Çoğu dersten şu anda kalıyorum. Birinci dönem 58 ortalama ile bitirdim. Edebiyattan geçeceğimi düşünüyorum çünkü ana derslerin kitaplarını aldım ve 2. sınavlara çok sıkı çalışmaya başlıyorum. Şu anda ikinci yazılılar ile birlikte ders notlarından kaç tanesini 50 üstü yaparsam geçerim. Ya da normal ortalamam 42 olursa 5 dersten kalsam bile sorumlu mu geçmiş olurum?

Kalma var elbette.

Durumuna detaylı bakabilmemiz açısından e-Okul'dan tüm derslerinden aldığın notları paylaşsan daha iyi olur.

Selam. 9. sınıf öğrencisiyim. Çoğu dersten şu anda kalıyorum. Birinci dönem 58 ortalama ile bitirdim. Edebiyattan geçeceğimi düşünüyorum çünkü ana derslerin kitaplarını aldım ve 2. sınavlara çok sıkı çalışmaya başlıyorum. Şu anda ikinci yazılılar ile birlikte ders notlarından kaç tanesini 50 üstü yaparsam geçerim. Ya da normal ortalamam 42 olursa 5 dersten kalsam bile sorumlu mu geçmiş olurum?

Tabii ki de kalma var maalesef kalanda çok oluyor.

İkinci dönemin ortalaması 42 olduğunda direkt geçersin. Eğer Türk Dili ve Edebiyatı'ndan kalırsan sorumlu geçersin.

Ben nasıl kalacağımı sormuştum. 42 ortalamayı 2. dönem yapsam 1ve2 dönem ortalamasını ikiye böldüğümüzde 50 çıkıyor. O zaman kalır mıyım?

Üstteki mesaja ekleme yaptım. Tüm ders notlarını fotoğraf şeklinde paylaşır mısın bilgilerini sansürleyerek.

Ortalaman %50 altıysa kalmazsın 49.9 olursa bile kalırsın

Geri
Yukarı