9. sınıfta konuları anlayamıyorum

SageMaine

Centipat
Daha fazla  
Malum okullar açıldı. 9. sınıfa geçtim. Dersler falan derken önüme matematik dersi gelmiş. Hoca konuyu çok hızlı anlatıyor ve ben hiçbir şey anlamıyorum ders içinde. Fen lisesi diye mi acaba hızlı anlatıyorlar konuları? Bir haftada mantık konusunu bitirdik. Hoca ödevini bile verdi. YT'den bakarken konuya anlıyorum ama sınıfta konuyu anlayamıyorum hocanın hızından dolayı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir haftada mantık konusunu bitirdik.
Hocam 2 günde çok sağlam şekilde bitirebileceğiniz bir konu, fen liseleri müfredatı biraz daha sorgulamaya yatkın olanlar için, kendinizde o hedefi görmüyorsanız bence fen lisesinde durmanızın manası yok.

Evde çalışmayana başarı yok.

ben 8. sınıf oldum sana bişey soracağım 6 . 7. sınıfta çok alakam yoktu dersle ilgili bu sene disiplinli çalışıp fen lisesine gitmeyi düşünüyorum bendemi anlamam? bu arada hocadan daha yavaş anlatmasını isteyebilirsin

Fen lisesinde okumadım ama tahminimce daha zeki öğrencilerin bulunduğu okul olduğu için üzerinde durulmaksızın anlatılıyor. Arkadaşların da senin durumunda ise hocaya bildirin ama sen tek kaldıysan ya buradaki arkadaşlar gibi tek başına söyle hocaya durumunu ya da sen YT'den devam ederek hocaya yetişmeye bak.

Van'dayımda İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum lise için.

İstanbul gibi bir şehirde iyi bir fen lisesine gideceksen karşılaşacağın şey yaşlı hocalardan başka bir şey olmaz diye düşünüyorum. Anlatması uzun ama iyi yer ve okula belli bir puanı olan hoca gidiyor ve o puanı da sene geçtikçe vb. artıyor. Açıkçası genelleme yapılacak bir konu değil fen lisesindekiler çok zeki olduklarından değil sadece normal zekalı insanların çok çalışan halleri.

Hocam 2 günde çok sağlam şekilde bitirebileceğiniz bir konu, fen liseleri müfredatı biraz daha sorgulamaya yatkın olanlar için, kendinizde o hedefi görmüyorsanız bence fen lisesinde durmanızın manası yok.

Evde çalışmayana başarı yok.
Hocam şimdi başka sınıfta bir arkadaşıma sordum. Onlarda konunun yarısında bile değillermiş.

İstanbul gibi bir şehirde iyi bir fen lisesine gideceksen karşılaşacağın şey yaşlı hocalardan başka bir şey olmaz diye düşünüyorum. Anlatması uzun ama iyi yer ve okula belli bir puanı olan hoca gidiyor ve o puanı da sene geçtikçe vb. artıyor. Açıkçası genelleme yapılacak bir konu değil fen lisesindekiler çok zeki olduklarından değil sadece normal zekalı insanların çok çalışan halleri.
önerin varmı şehir dışı Antalya Ankara falan

Yeni konular

Geri
Yukarı