9. sınıfta nakil aldırılırsa hangi OBP baz alınır?

Seventy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 9. sınıfın sonunda sınavsız isteyen bir okula (yani OBP) nakil yapmak isteyen biri yaz tatilinde ortaokul puanıyla mı nakil yapmış olur? Yani yaz tatilinde nakil işlemi sürerse ortaokulun mu ortalamasıyla girilir yoksa 9. sınıfın ortalamasıyla mı girilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 9. sınıfın sonunda sınavsız isteyen bir okula (yani OBP) nakil yapmak isteyen biri yaz tatilinde ortaokul puanıyla mı nakil yapmış olur? Yani yaz tatilinde nakil işlemi sürerse ortaokulun mu ortalamasıyla girilir yoksa 9. sınıfın ortalamasıyla mı girilir?

OBP'nına bakılır her zaman.

Artı -1 Eksi
Yaz tatilinde ise 9. sınıfa

@walterpinkman Neden beğenmediniz? 3 kere nakil almış biri olarak bu konudaki bilgimden eminim. OBP sadece ortaokul sonda tercih yaparken ve 9. sınıfta kullanılır. 9. sınıf bittiği andan itibaren nakil almak için bir önceki eğitim öğretim döneminin yıl sonu notuna bakılır

Son düzenleme:
Yaz tatilinde ise 9. sınıfa

@walterpinkman Neden beğenmediniz? 3 kere nakil almış biri olarak bu konudaki bilgimden eminim. OBP sadece ortaokul sonda tercih yaparken ve 9. sınıfta kullanılır. 9. sınıf bittiği andan itibaren nakil almak için 9. sınıf ortalamsına bakılır

e-Devlet'e girip tekrar kontrol ettim ve hâlâ OBP baz alınarak yapılıyor size katılmıyorum.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
e-Devlet'e girip tekrar kontrol ettim ve hâlâ OBP baz alınarak yapılıyor size katılmıyorum.

Ya da sadece bana özel bir şey 9. sınıf olmamama ragmen OBP baz alınıyor, tek bana özel bu (!)
E devlette nerede yazıyor? Lgs puanı ile alan bir okula girmek için elbette Lgs puanına bakılır ama mahalli bir okula gidecek arkadaş. Bir önceki eğitim öğretim döneminin yıl sonu notuna bakılır 2 okul müdüründen teğitli. Bu yüzden obp 95 olduğu halde yıl sonu notum 10. Sınıfta 80 olduğu için 83 ile olan biri önüme geçti taşındığım yerde okula giremedim. Müdür tarafından söylendi bu.🙂🙂

Size özel olması iyiymiş 😍😍(!) . Keşke obp bakılsa çok şanslısınız hocam🥺(!)

Son düzenleme:
e-Devlet'te nerede yazıyor? LGS puanı ile alan bir okula girmek için elbette LGS puanına bakılır ama mahalli bir okula gidecek arkadaş. Bir önceki eğitim öğretim döneminin yıl sonu notuna bakılır 2 okul müdüründen teğitli. Bu yüzden OBP 95 olduğu halde yıl sonu notum 10. Sınıfta 80 olduğu için 83 ile olan biri önüme geçti taşındığım yerde okula giremedim. Müdür tarafından söylendi bu.🙂🙂

Size özel olması iyiymiş 😍😍. Keşke OBP bakılsa çok şanslısınız hocam🥺

10. Sınıf için OBP baz alınarak nakil yapılıyor yani bende öyle sizi bilmiyorum.

10. Sınıf için OBP baz alınarak nakil yapılıyor yani bende öyle sizi bilmiyorum.
9. Sınıf bittiği andan itibaren yıl sonu notuna bakılır. Ama 9. Sınıfın mayıs ayında nakil almak isterse obp puanına. Arkadaş yaz tatilinde nakil sürer ise diye sorduğu için 9. Sınıf yıl sonu notuna. Sizde de bu durum vardır sistem böyle işliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı