9. sınıfta nasıl çalışılmalı?

Mami48

Decapat
Merhaba arkadaşlar. 9.sınıfa gidiyorum. İlk dönem takdir aldım fakat sınavlara hep 1-2 gün kala çalıştım. 2. dönem düzenli olarak çalışmaya karar verdim fakat bazı sorularım var. Çok zorlamalı mıyım kendi mi? Günde kaç saat çalışmalıyım? Eve geldiğimde ödevler dışında ne yapmalıyım? Bu sorularıma yardımcı olursanız sevinirim. Anadolu lisesine gidiyorum.

Merhaba arkadaşlar. 9.sınıfa gidiyorum. İlk dönem takdir aldım fakat sınavlara hep 1-2 gün kala çalıştım. 2. dönem düzenli olarak çalışmaya karar verdim fakat bazı sorularım var. Çok zorlamalı mıyım kendi mi? Günde kaç saat çalışmalıyım? Eve geldiğimde ödevler dışında ne yapmalıyım? Bu sorularıma yardımcı olursanız sevinirim. Anadolu lisesine gidiyorum.

Günde 30 dakika tüm konuları tekrar edip üstüne bir test çözersen bitti.
Çok fazla yüklenmeye gerek yok konu tekrarı+test çözersen aklında kalır her şey.
Sınav senesi fazla yüklenebilirsin onun dışında kitap oku.

Son düzenleme:
Eğer dersi derste dinliyorsan sınav haftasından 1-2 hafta önce çalışmaya başlaman gayet yeterli olur, onun dışında ekstra efor sarf etmene gerek yok. Bir derste çok eksiksen de haftada 1-2 saat o derse çalışabilirsin.

Çok yüklenmeye gerek yok geçen sene sınava hazırlık gibi. Yazılılara çalış, dersi derste dinle, konuları tekrar et, test çözerek pekiştir. Yeterli olacaktır. Geri kalan zamanlarında keyfine bak:)

Günlük tekrar yeterli. 9 ve 10'da kendini YKS için çok kasma. Ben çok kastım şuan 11. sınıfta hepsini unuttum. 9 ve 10'un tadını çıkar ama yazılı notlarını daima yüksek tut.

Naptınız hocam hangi bölümü seçtiniz ea sayısal sözel düzenli çalıştınız mı?

Naptınız hocam hangi bölümü seçtiniz EA sayısal sözel düzenli çalıştınız mı?

Hocam 9.da iki donem takdir aldim.
10 da iki donem de hiçbir şey alamadkm cok saldim ama ikinci donem toparladim sadece biyolojiden kaldigim icin alamadim belge. Şu an sayisal okuyorum biraz zor ama calisiyorum inşallah yuksek alacagim.

Yeni konular

Geri
Yukarı