9. sınıfta okula parfüm götürmek yasak mı?

Yönetmelikte varsa bile ter kokan bir ortamdansa öğrencilerin buna önlem alması konusunda sorun çıkartmayacaklardır.
Lisedeyken devlet olsun özel olsun toplamışlardı. BT kulaklıkları vb. de topluyorlardı. Tabi tutanak vb. yapmadılar hiç.

Parfum ter kokusunu ancak daha kotu hale getirir. Ter kokmamak istiyorsan 25 liraya Rexona'nin stick deodorantlarindan aliyorsun dustan sonra koltuk altina suruyorsun dostum. Ayrica parfum de kullanabilirsin. Bu arada Axe'in, Blade'in o spreyleri -vucuda sikilabiliyor olsa da- parfum degil deodorant, onlari bosver.

Merhabalar. Okulda terim koksun istemiyorum. Bu yüzden parfüm aldım. Sprey gibi bir şey. Bizim sınıfta da hep parfüm falan sıkanlar var. Ama ben sınıfta sıkmayacağım. Okulun tuvaletinde pencere var onun üstünde de havalandırma fanları var. Ben de orada sıkacağım bazı teneffüslerde. Acaba öğretmen falan çantada görse alır mı çöpe falan mı? Yoksa disipline mi gönderir? (not: 9. sınıf lise öğrencisiyim)

Aşırı rahatsız edici bir şekilde sınıfta sıkmadığın sürece kullanmanda bir problem yok.

Merhabalar. Okulda terim koksun istemiyorum. Bu yüzden parfüm aldım. Sprey gibi bir şey. Bizim sınıfta da hep parfüm falan sıkanlar var. Ama ben sınıfta sıkmayacağım. Okulun tuvaletinde pencere var onun üstünde de havalandırma fanları var. Ben de orada sıkacağım bazı teneffüslerde. Acaba öğretmen falan çantada görse alır mı çöpe falan mı? Yoksa disipline mi gönderir? (not: 9. sınıf lise öğrencisiyim)
Roll-on kullanabilirsiniz. Ancak parfüm patlama riski yüzünden yasaktır ve herhangi bir arama durumunda alırlar. Roll-on patlama riski taşımaz ve bizim okulda serbest. Tavsiyem Roll-on kullanmanız.

Benimki zaten deodorant gibi bir şey. Blade'nin 25 liralık ürünü :)

Okul 8 saat. Evde sıksam birkaç saate koku kalmıyor.

Eğer koku ağır kokmuyorsa sık ama bolca sıkma he bu arada astım olan kişiler olabilir onlar fazla şekilde abartıyorlar ona göre sık yani ben onlar yüzünden disiplin yedim neymiş ağır kokuyormuş neymiş çok fazla sıkmışsın halbuki 1 fıs sıktım ve ağırda kokmuyordu o koku çevreye dahi yayılmamıştı aklıma geldi sinirlendim yine.

Müdür yardımcısı bize arama yapmıştı, aramada birinin çantasında parfüm buldu. Parfümün yasak olduğunu söyledi ama almadı, geri yerine koydu.

Geri
Yukarı