9. sınıfta ortalama 50 olmasına rağmen 5 zayıf olması sınıfta kalmaya sebep midir?

Bilen varsa söyleyebilir mi yazılı notu 45 olan bir dersime 80 sözlü girilirse o dersin ortalaması kaça çıkar veya 50'yi geçer mi?

Öyle bir şey yok hocam ben geçen sene 9.sınıf idim ilk dönem 4 diğer dönem ise 3 dersten kaldım ama geçtim sadece ana derslerden kalmasın edebiyat gibi geçer her türlü diye biliyorum fakat sanırım 9'lar için işler değişti bu sene.
Demek istediğim, ilk dönem 4 dersten kalıp da sonraki dönem de aynı 4 dersten kalırsa sınıfta kalır.

Demek istediğim, ilk dönem 4 dersten kalıp da sonraki dönem de aynı 4 dersten kalırsa sınıfta kalır.

Doğru olabilir bende farklı derslerden kalmıştım.

9. sınıftayım. Ortalamam 50 üstü fakat 5 zayıfım var, sınıfta kalır mıyım?
Edebiyatı 50 üstünde tut ki konuşma ve dinleme sınavı sayesinde kalmaz imkansız artık. Eğer ortalaman 50 üstü, 3’ten az dersten kalmış isen edebiyattan da kalırsan sorumlu geçersin.

Ortalaması alınıyor. İlk dönem matematik ortalaman 45 ise ikinci dönem 55 ise dersten geçmiş sayılırsın. İlk dönem+ ikinci dönem/2

Hocam ilk dönem 5 dersten kalıp ikinci dönem 2 dersten kalırsa ne olur? Dönem sonu kaldığı ders sayısı 2 olacak şekilde ve edebiyattan geçiyorum bu durumda ne olur bana?
İlk dönem + ikinci dönem/2 yap derslerinin ortalamalarına dönem sonu bak 50nin üzerindeyse geçmiş sayılırsın. Yıl sonu 3 dersten az olması lazım. İkinci dönem düzeltmezsen ilk dönemi kurtaramazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı