9. sınıfta ortalama 50 üstüyken 5 dersten kalınca sınıfta kalınır mı?

Mehmet4563

Zeptopat
Daha fazla  
Lise 9. sınıfım ve iki dönemin ortalaması 50 üzeri fakat 5 dersten kalıyorum ama edebiyattan gectim.
Aklima takilan sorular var; birisi 3 dersten kalinca sorumlu veya 3 dersten fazla kalinca sinifta kalıyor muyuz?
Ya da kaldigimiz derslerden sorumluluga girmemiz gerekiyormus, bu konu hakkinda bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalmıyorsun. Çünkü ortalaman 50 veya üzeri.

Ortalaman öyle iken bakılan tek şey baraj ders. Bu da edebiyat oluyor çoğu zaman. Edebiyattan kalıyorsan sadece ondan sorumlu oluyorsun. Kalmıyorsan sorunsuz geçiyorsun.
Ortalaman 50'nin altında ise tüm derslerine bakılıp kaç dersten kaldığına bakılıyor. Bir yılda 3'ten fazla veya toplamda 6'dan fazla olmuyorsa kaldığın derslerden sorumlu olarak geçiyorsun. Fazla ise sınıf tekrarı.

Lise 9. sınıfım ve iki dönemin ortalaması 50 üzeri fakat 5 dersten kalıyorum ama edebiyattan gectim.
Aklima takilan sorular var; birisi 3 dersten kalinca sorumlu veya 3 dersten fazla kalinca sinifta kalıyor muyuz?
Ya da kaldigimiz derslerden sorumluluga girmemiz gerekiyormus, bu konu hakkinda bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?
Sorumluluğa girersiniz seneye.

Edebiyat 50 üstündeyse ve ortalaman da 50 üstüyse sorumlu olarak geçersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden sorumlu olur peki?

50 altı olduğu derslerden ben meslek lisesi okuyorum bizde öyleydi her okulda öyle değildir belki o sistemi bilmiyorum sorumluluk okul bittikten sonra da devam ediyor eğer 12 de veremezse sorumlulukları diploma alamıyor belirli aylarda gidip sınavı veriyor 50 üstü alana kadar.

Geri
Yukarı