9. sınıftan itibaren AYT ilk 1000 için nasıl çalışılmalı?

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, bu sene 9. sınıf olacağım. LGS'den 430 aldım fakat yüzdelikler. Sınavsız liseye gideceğim. Kendime söz verdim. Hedefimi İTÜ seçtim. 9. sınıftan itibaren nasıl çalışmalıyım? Şimdiden başla demeyin. Zaten şu an başlamayacağım tabii ki. Sadece planlarımı şimdiden hazır tutmak istiyorum. Kademe olarak yazarsanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bu sene 9. sınıf olacağım. LGS'den 430 aldım fakat yüzdelikler. Sınavsız liseye gideceğim. Kendime söz verdim. Hedefimi İTÜ seçtim. 9. sınıftan itibaren nasıl çalışmalıyım? Şimdiden başla demeyin. Zaten şu an başlamayacağım tabii ki. Sadece planlarımı şimdiden hazır tutmak istiyorum. Kademe olarak yazarsanız memnun olurum.
Benim şahsi fikrim konuları adam akıllı dinleyip testlerini çözüp haftalık,aylık tekrarlar yapmandan yönedir. Yazları boş geçirme tekrarlar yap.

Kasma kendini 9 ve 10. sınıfta aşırı. Sadece sınavlardan yüksek not ile takdir almaya bak ama en önemlisi 11. sınıfta üniversite sınavına girecekmiş gibi çalış. 12'dede aynı şekil.

Son düzenleme:

Yazın EBOB EKOK gibi 9. sınıf konularını halledersen ve dersin tekrarını yaparsan okulunda gerisi çok rahat gelir 11. sınıfa kadar çok kasmana gerek yok boşa strese girme halledersin.

Benim şahsi fikrim konuları adam akıllı dinleyip testlerini çözüp haftalık,aylık tekrarlar yapmandan yönedir. Yazları boş geçirme tekrarlar yap.
Genel olarak tüm lise hayatı olarak sordum.

Son ay bi' 15 gün kala 8. sınıf 2. dönem konularını tekrar edeceğim. Lazım.
Kasma kendini 9 ve 10. sınıfta aşırı sadece sınavlardan yüksek not ile takdir almaya bak ama en önemlisi 11. sınıfta üniversite sınavına girecekmiş gibi çalış. 12'dede aynı şekil.
Hocam bana TYT için ne AYT için ne zaman neler yapmam lazım gibi lazım. Derece yapmak istiyorum.

11 ve 12de konularda geri kalma tekrar ve konu anlatımlarını iyi yap. 9 ve 10da ise yazın konuların temellerini at böylece düzenli bir programa girersin halledersin

Son ay bi' 15 gün kala 8. sınıf 2. dönem konularını tekrar edeceğim. Lazım.

Hocam bana TYT için ne AYT için ne zaman neler yapmam lazım gibi lazım. Derece yapmak istiyorum.

AYT çözmeye 10. sınıf bitince veya 10. sınıfa geçerken başlayabilirsin işlediğin ve hallettiğin konuları çözerek.

Tek odaklanma gereken şey OBP’ni 95’in üstünde tutmaya çalışmak. Şimdiden ciddi ciddi çalışmaya başlarsan gerçekten çalışman gereken zaman gelince çalışamazsın. 11’e kadar dersi derste öğrenip yazılılarını yüksek tutman yeterli.

9 ve 10'u sağlam bir şekilde öğrensen yeter. TYT zaten onlardan oluştuğu için 11'e geçerken iyice sağlamlaştırır AYT'ye rahat bir nefes alıp başlarsın. 🌚🌝

9 ve 10'da çok kasma dedikleri gibi ama bomboş da geçirme. 🧚🏻

Tek odaklanma gereken şey OBP’ni 95’in üstünde tutmaya çalışmak. Şimdiden ciddi ciddi çalışmaya başlarsan gerçekten çalışman gereken zaman gelince çalışamazsın. 11’e kadar dersi derste öğrenip yazılılarını yüksek tutman yeterli.
Yok zaten şuan kim çalışır?

9 ve 10'u sağlam bir şekilde öğrensen yeter. TYT zaten onlardan oluştuğu için 11'e geçerken iyice sağlamlaştırır AYT'ye rahat bir nefes alıp başlarsın. 🌚🌝

9 ve 10'da çok kasma dedikleri gibi ama bomboş da geçirme. 🧚🏻
Evet öyle yapacağım.

Geri
Yukarı