9. sınıftan YKS'ye çalışmaya başlanmalı mı?

Dostum 9 konularını özellikle matematik konularını tekrar et ve ayrıca fizik imya biyoloji konularını bunları yaparsan günde 1,5 saat yeter senin için çok faydalı olacaktır hedefin yüksek ise.

Fazla sıkma 10.sınıfın yazından başla 9 sınıf için 1-2 saat yeterli olur konu eksiğin olmamalı sen sonunda.

Dostum 9 konularını özellikle matematik konularını tekrar et ve ayrıca fizik imya biyoloji konularını bunları yaparsan günde 1,5 saat yeter senin için çok faydalı olacaktır hedefin yüksek ise.

Hocam Trakya tıp istiyorum aslında ama LGS de iyi yapamadım OBP 95 alan bir okula gideceğim ailemin de gözünden düştüm ne yapacağım bilemiyorum

Hedef büyükse, evet.
Çok sıkmadan yavaş yavaş başlamak lazım.
Geçen yıllarda çıkan soruları çözüp ne durumda olduğunuzu görerek, eksik olduğunuz konularda kendinizi geliştirmekte fayda var.

Ben LGS de iyi puan yapıp proje lisesine gittim hala devam ediyorum, okul faktörü çok önemli ama kapatabilirsin arayı demek istediğim hoca farkı ve okulun sınava hazırlamaya verdiği önem ama dediğim gibi iş öğrencide biter.

9. sınıf konularını iyi dinleyin ve zamanında çalışarak öğrenmeye bakın. Zaten 11. sınıfta unutacaksınız çoğunu. 11 ve 12 arasındaki yaz TYT'ye çalışmak en iyi hareket olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı