9 yıllık HDD sağlık durumu

Şaka bir yana eski Hi-Level SSD var bende de 9 senesi var en son baktığımda HD sentinel ile 1 ay önce yani %96 sağlık durumu vardı SSD'nin ya adamlar yapmış ya program bozuk.

Diskin sağlık durumu iyi ama HDD Sentinel hatalı sektöre kendini sınama sırasında bulunan sektör mü diyor yoksa düz hatalı mı? Sadece hatalı sektör diyorsa kötü sınama sırasında bulduğunu söylüyorsa iyi sağlığı o zaman tekrar %100 olabilir. Bence HDD Sentinelden ekran görüntüsü paylaşınız. Benim 11 yıllık diskimin sağlığı %100 hepinizinkinden daha iyi :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Taşınmayan bir bilgisayarsa ve sıcaklık değerleri uygun ortamda çalışmış ise normal.
Laptop içerisindeki HDD'leri görün siz bir de.

Beş yıllık Lenovo Ideapad 310 laptopum HDD'si hala sağlık olarak %99'da günde ortalama 10 saat civarı oyun onadığımı var sayarsak kaliteli bir HDD varmış içinde.

Diskin sağlık durumu iyi ama HDD sentinel hatalı sektöre kendini sınama sırasında bulunan sektör mü diyor yoksa düz hatalı mı? Sadece hatalı sektör diyorsa kötü sınama sırasında bulduğunu söylüyorsa iyi sağlığı o zaman tekrar %100 olabilir. Bence HDD sentinelden ekran görüntüsü paylaşınız. Benim 11 yıllık diskimin sağlığı %100 hepinizinkinden daha iyi :).

Atmak isterdim fakat ekran görüntüsü alınmıyor. Prtscreen tuşunu denedim :D.

Ohoo hocam hala 2001 yılında kullandığım bilgisayarın harddiski duruyor hayvan gibi bir şey 19 Mayıs 2001 tarihli. 19 yıllık Harddisk hala çalışıyor sadece 5 bad sector var.
maxtor-5t010h1-0786cm-10gb-7200rpm-2mb-3.5-internal-ide-hard-drive-56731-p.jpg

Şaka gibi 10 GB ya :D

Disk yüzeyinde 1 zayıf sektör bulundu. Diskin daha sonra kullanılmasında herhangi bir zamanda yeniden gönderilebilirler.
Daha fazla bilgi: Hard disk case: weak sectors
Bu noktada, yalnızca sağlığın daha da düşmesi durumunda, diskin garanti değişimi mümkün değildir.
Diskin günlüğünü düzenli olarak incelemeniz önerilir. Bulunan tüm yeni sorunlar oraya kaydedilecek.

Hiçbir işlem yapmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı