90 Bin TL civarı otomatik araç önerisi

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 711

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, önceliğimiz temiz olması. Aile kullanacağı için C segment olması önceliğimiz. Peugeot ve Citroen dışındaki araçlardan hangilerini önerirsiniz? Arızasızlık ve ekonomiklik önemli elbette. Bütçe az bir miktar da olsa artabilir. Astra j 1.4t ve fluence düşünüyorum ben. Focus'un 1.6 atmosferik az da olsa bulunuyor ancak pek önerilmiyor gibi. Ne dersiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden Peugeot ve Citroen tercih etmiyorsunuz? Size tavsiyem Youtube'da "Otomobilin Mesut Abisi" isimli kanal 2. El değerlendirme videoları yapıyor. Size bir kaç tane video atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Volkswagen jetta, Renault Clio, Fiat Egea, Fiat Linea, düşünebilirsiniz.

Octavia ve Superb modelleri var Skoda tarafında bu fiyatta.

Focus'un 1.6 atmosferik az da olsa bulunuyor ancak pek önerilmiyor gibi
Eşek gibi arabada ondan önerilmiyor, performansı berbat. Focus alacaksan Turbo motorlosu alınmalı.

Düşük kilometreli ve sizin fiyat aralığınıza en uygun araç Fiat Egea görünüyor. 1.6 Multijet motorlu olan.

Vallahi bana kalsa B segment bir araç alırım ancak aile bineceği için kriterleri daha fazla. O yüzden bu tip kriterler var. Fiat'ın şanzımanı nasıl? Bir de Astra J 1.6T olanı var 180 HP. Dedim bu ne?! Piyasası çok yok sanırım o yüzden onu eledim. Skoda ve SuperB'de ise illa LPG dönüşümü olacak. Ancak Turbo'larda LPG dönüşümü sıvılaştırma vb çok karmaşık olduğundan pek sağlıklı değil diye biliyorum. Mesut abiyi de inceliyorum teşekkürler.

Astra J 1.6T olanı var 180 HP. Dedim bu ne?! Piyasası çok yok sanırım o yüzden onu eledim.
Performanslı bir araç ve yol tutuşu da çok iyi, çok yakıyor normal olarak. Focus, Golf, Megane, Corolla gibi piyasası yok.

Fiat'ın şanzımanı nasıl?
İncelemelere baktığımda konfor odaklı bir şanzıman diyordular, açıkçası tam bilmiyorum bunu.

Skoda ve SuperB'de ise illa LPG dönüşümü olacak. Ancak Turbo'larda LPG dönüşümü sıvılaştırma vb çok karmaşık olduğundan pek sağlıklı değil diye biliyorum.
Candan Mühendislik bu eşin ehli onlara sormak gerek. 1.4 TSI motor için Prince sıkıntı yaratmaz bana kalırsa, ama onlara sor tabii. Tüp ayarı düzgün ve işçilik iyi yapılırsa tüpte sorun olmaz. Türkiye şartlarında tüplü araç kullanmamakta pek mantıklı gelmiyor benzin fiyatlarından dolayı, yeni yeni benzin fiyatları biraz normale döndü, 7 TL olduğu zamanlarda tüp şart oluyor maalesef. Atmosferik motorlu araçlarda ucuz fiyatlı tüp takmakta sorun olmuyor, turbo araçlar daha hassas, kaliteli marka tüp takmak gerek ve tüp ayarı ve işçilikte iyi olmalı. Dizellere tüp takılmıyor zaten.

Superb alınabilir bu fiyat aralığına güzel araçtır. Türkiye'deyken babamda vardı ben keyifli biniyordum, Şimdi yurt dışında 5.7 RT kullanıyorum orası da ayrı. İnsanın bu kadar alım gücü farkı zoruna gidiyor.

D4D motoru beygir olarak düşük gördüğün gibi, ara hızlanmaları turbo sayesinde fena olmaz bence 1800 devirde 200 torkun tamamını veriyor. Hasar kaydı var araçta bence bulaşma.

D4D hakkında arıza konusunda olumsuz yorumlara rastlıyorum aslında sormak istediğim arıza durumuydu. Turbo dizel bir motordan memnun kalmayacağımızı sanmıyorum zaten Toyota kasaları hafif oluyor genelde. Hasar kaydı ise aracın nasıl tamir edildiğine göre değişiklik gösterir. Zaten içlerde işlem yoksa, motor bölümü üst arka bölüm orijinalse kabul edilebilir diye düşünüyorum. Ancak aracın boyası da çokmuş değişeni de. :D

D4D hakkında arıza konusunda olumsuz yorumlara rastlıyorum aslında sormak istediğim arıza durumuydu.
Bu konuda bilgim yok açıkçası, aracı kullananlara sormak gerek, onu da nasıl bulacaksın bilemiyorum. Otomobil forumlarında konu açman daha iyi olur. Otopark sitesinde aç mesela, ya da başka bildiğin ünlü bir forum varsa orada da açabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı